Uudisvoog

Uued COVID-reeglid 29. oktoobrist ja 1. novembrist

Uudised - 28.10.2021

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele 28. oktoobrist 2021 muutuvad kehtivad reeglid COVID-19 leviku piiramiseks karmimaks. Alates 29. oktoobrist (k.a) tuleb kanda maski ka kohtades, kus kontrollitakse COVID-passi, seehulgas ka teatrietendustel. Külastajad, kellel maski kaasas ei ole, saavad selle publikuteenindaja käest.

Teise muutusena peavad alates 1. novembrist COVID-passi ette näitama ka alla 18-aastased noored (nõue kehtib alates 12. eluaastast). Erinevalt täiskasvanutest võivad alaealised külastajad oma nakkusohutust tõendada ka negatiivse testiga. Hetkel sobib selleks kas PCR test või sellises asutuses tehtud antigeeni kiirtest, kus testi tegemise kohta väljastatakse QR-koodiga sertifikaat. Linnateatri pileti omanikele vanuses 12-17 (kaasa arvatud) pakub soodushinnaga PCR testi tegemise võimalust meie koostööpartner Synlab (loe lähemalt).

Kolmanda teatreid puudutava muudatusena on asutustel kohustus küsida COVID-passi ettenäitamisel ka isikut tõendavat dokumenti, et kontrollida, kas nimed dokumentidel kattuvad.

 

Tuletame ka meelde, et alates 25. oktoobrist ei pääse täisealised inimesed teatrisse enam negatiivse testi vaid ainult vaktsineerimist või läbipõdemist tõendava sertifikaadi alusel. Erinevate tõendite genereerimise kohta saab lugeda kriis.ee lehelt.

 

 

Täname oma publikut koostöö ja mõistva suhtumise eest!