Inimesed

Indrek Ojari

näitleja

Linnateatris töötab:
alates 2004. aastast näitlejana

Haridus:
2004. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli XXI lennu näitleja erialal

Võta ühendust:

Järgmised etendused

november 2020

R 27.11
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Osnap
Panso nädala raames
L 28.11
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Osnap
Panso nädala raames

detsember 2020

K 02.12
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Osnap
N 03.12
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Osnap
L 05.12
19:00
Hobuveski
Kant
L 12.12
19:00
Väike saal
Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus
T 15.12
19:00
Väike saal
Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus
VIIMANE ETENDUS

jaanuar 2021

L 16.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
5. novembri asendusetendus
E 18.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
6. novembri asendusetendus
T 19.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
9. novembri asendusetendus

veebruar 2021

T 16.02
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
11. novembri asendusetendus

Rollid

Junkur Delvig, Kõrtsmik

E. Bornhöhe / D. Leesalu, "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad"
lavastaja D. Leesalu, esietendus 2018

Lennox

W. Shakespeare / A. Mikkola, "Macbeth"
lavastaja A. Mikkola, esietendus 2017

Nick Bottom

W. Shakespeare, "Suveöö unenägu"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2016

Juro

O. Preussler, "Krabat"
lavastaja D. Leesalu, esietendus 2015

Lennie

J. Steinbeck, "Hiirtest ja inimestest"
lavastaja V. Kirs, esietendus 2014

Mark Styler

A. Horowitz, "Aju jaht"
lavastaja D. Leesalu, esietendus 2014

Tvoo

K. Campbell, "Skangpoomijad"
lavastaja A. Vaarik, esietendus 2013

Boka

F. Molnár, "Pál-tänava poisid"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2013

Parun Renne

T. Stoppard, "Utoopia rannik. I osa. Teekond"
lavastaja P. Pedajas, esietendus 2013

Guildenstern

W. Shakespeare, "Hamlet"
lavastaja P. Võigemast, esietendus 2012

Konduktor, Mihhaila Petrovitš, Stepan Stepanovitš Tšubukov, Luka

A. Tšehhonté, "Maailmale nähtamatud pisarad"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2012

Hertsog, Salieri

A. Puškin, "Mürk"
lavastaja K. Üksküla, esietendus 2012

Esimene valvur

J. Emanuelsson, "Vaata, ma kukun"
lavastaja D. Leesalu, esietendus 2011

Osatäitja

"Tallinna Linnateater laulab. Õnnelik õhtu"
muusikajuht R. Roose, esietendus 2010

Antoine

J.-L. Lagarce, "Üsna maailma lõpus"
lavastaja U. Uusberg, esietendus 2010

Osatäitja

A. Valdes / A. Lamp, "Keskööpäike"
lavastaja A. Lamp, esietendus 2010

Näitleja, Isa vaim, Kultuurihuviline saatejuht

"Hecuba pärast"
lavastaja P. Võigemast, esietendus 2009

Mina

R. Brautigan / M. L. Liivak, "Arbuusisuhkrus"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2008

Käba

A. H. Tammsaare / U. Lennuk, "Wargamäe Wabariik"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2008

Zakirov, Keegi juhatusest

O. ja V. Presnjakov, "Ohvrit mängides"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2008

Pantalone

C. Gozzi, "Ronk"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2007

Jake Quinn

M. Jones, "Kivid sinu taskutes"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2007

Rümp

S. Mrožek, "Rätsep"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2006

Joosep

J. Rohumaa / T. Sinissaar, "Genoom"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2006

Al

W. Wharton / R. Bergqvist, "Birdy"
lavastaja E. Klemets, esietendus 2005

Osatäitja

"Eesti teatri laulud"
muusikajuht R. Roose, esietendus 2005

Osatäitja

W. B. Yeats / J. Rohumaa, "Impro 3 - Punane Hanrahan"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2005

Sikk

A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Tõde ja õigus. Teine osa"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2005

Henri

U. Lennuk, "Boob teab"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2004

Ametnik, Kostiline

F. Kafka, "Metamorfoos"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2004

Maria

V. Pelevin, "Tšapajev ja Pustota"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2004

Muud olulisemad tööd

Rollid mujal:
2017 Andres Lemba, Jaanus Vaiksoo, „Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood“, lavastaja Uku Uusberg, Rahvusooper Estonia

2016 H. Kalmet, D. Leesalu, P. Piik, “Once Upon a Time in Estonia”, lavastajad H. Kalmet, D. Leesalu, P. Piik, Kinoteater

2015 W. Shakespeare, L. Sipari, L. Urpelainen, “Romeo vs Julia”, lavastaja I. Normet, Karlova Teater

 

2013 G. Kordemets, “Vanameestesuvi”, lavastaja
G. Kordemets, Tõstamaa suveteater

2012 T. Suuman, “Nõiutud kevade”
lavastaja M. Kalmet, Palamuse muuseum

2009 M. Traat, “Türgi oad”, lavastaja E. Aule, Oma Lava

2008 U. Uusberg, “Vahepeatus”, MTÜ R.A.A.A.M.

2005 A. Kurosawa, “Seitse samuraid”, teater NO99

Preemiad

2018 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia enim etendusi andnud meesnäitlejale

2018 ABC Motors näitlejapreemia

2017 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima meeskõrvalosa eest (Mark ja Arst lavastuses „Inimesed, kohad ja asjad“, Nick Bottom lavastuses „Suveöö unenägu“)

2017 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia enim etendusi andnud meesnäitlejale

2016 Leida Rammo Fondi stipendium

2016 Tallinna Linnateatri publiku lemmiknäitleja

2016 Espaki näitlejapreemia

2016 Eesti Päevalehe preemia

2015 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima meespeaosa eest (Mark Styleri roll lavastuses „Aju jaht“ ja Lennie’ roll lavastuses „Hiirtest ja inimestest“)

 

 

 

 

 

 

2015 Espaki näitlejapreemia

2014 Ants Lauteri nimeline auhind

2009 Meesnäitleja preemia festivalilt Draama osatäitmise eest Uku Uusbergi lavastuses „Vahepeatus“ (MTÜ R.A.A.A.M)

2008 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud meesnäitlejale

2008 Espaki näitlejapreemia

2007 “Väike auhind” festivalilt Draama (Jake Quinni roll lavastuses “Kivid sinu taskutes”)

2007 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud meesnäitlejale

2004 Eesti Teatri Eriauhind sisusügava materjali efektse vormistamise eest teatrisündmuseks – lavastuse “Valgelaev ja taevakäijad” trupile, kuhu kuulus ka Linnateatri näitleja Indrek Ojari