Uudisvoog

2+2 küsimust näitlejale. Simo Andre Kadastu.

Blogi - 23.04.2021

1) Enda lemmikroll teatris?

Ma mäletan kõiki oma rolle küllatki värskelt ja kõik on kallid. Alates „Väikese printsi“ Kuningast kuni Vanjani. „Godot’d oodates“ protsess oli eriline, mis andis mulle inimesena väga palju.

 

2) Kellega tahaksid Eestis veel koos töötada? 

Ma olen nii üürikest aega teatris olnud, et mul on raske vastata. Väga paljudega.

 

3) Kultuurisoovitus piiranguteajaks? 

Lugege ajalugu. See aitab tajuda suuremat pilti. Nii eesti keeles kui võõrkeeltes ilmub meeletult suurepärast ajalookirjandust. Kui riiulisse vaatan, siis näiteks Helen Rappaport ja tema nö. Romanovite triloogia „Jekatrinburg. Romanovite viimased päevad“, „Neli õde. Suurvürstinnade Romanovite kadumaläinud elud“ ja „Võidujooks Romanovite päästmise nimel“. Eestist näiteks Aarne Rubeni „Nõiaprotsessid Eestis“ või kui uhkus lubab siis Karl Ernst von Baeri „Eestlaste endeemilistest haigustest“. Mis iganes huvitab. Keegi on seda kindlasti uurinud. Kui lugeda ei saa või ei jõua, soovitan otsast ette võtta David Vseviovi „Müstilise Venemaa“ saated Vikerraadio arhiivist.

 

4) Kasulik kööginipp?

Korja paar peotäit karulauku (ja veendu, et tegu ikka on karulauguga, mitte näiteks piibelehega!), pane koos paki FITAKI juustuga kaussi. Lisa kaks küüslauguküünt ja 1 dl oliiviõli. Mikserda saumikseriga kokku ja pigista natuke sidrunit sisse. Vitamiinirikas võie, mis seisab sügavkülmas ja mida on talvel hea leivale/saiale määrida või piruka sisse panna.

 

Loe ka eelmist miniintervjuud Hele Kõrvega