Uudisvoog

2+2 küsimust näitlejale. Hele Kõrve.

Blogi - 19.04.2021

1) Enda lemmikroll teatris?

Oehh… Kuna mängimise nälg on piirangute tõttu nii suureks kasvanud, siis suure rõõmuga mängiksin kõiki oma praeguseid rolle Linnateatri repertuaaris olevates lavastustes: “Kommuun”, “Vihmausside elust”, “Põhjas”, “Osnap”.

Aga on üks roll, millega on olnud võimalus sõna otseses mõttes inimesena kasvada ja näitlejana nende pikkade mänguaastate jooksul areneda. Selleks on Karin Paas, Elmo Nüganeni lavastuses Tammsaare “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.”.  Hoolimata sellest, et see lavastus läks nüüdseks mängukavast maha, usun et ka 20 aasta pärast olen suuteline Karini monolooge une pealt tsiteerima. Nii südame ligi jõudis teine kasvada!

 

2) Kellega tahaksid Eestis veel koos töötada? 

Sooviksin ka edaspidi töötada koos inimestega, kes armastavad oma tööd, tehes seda suure kire ja lugupidamisega. Inimestega, kel silmad säravad ja tahtmine üheskoos midagi põnevat ja hingeminevat luua. Tehes seda kõike ikka läbi armastuse ja soojuse. Olgu selleks siis ükskõik mis valdkond: teater, muusika, kino!

 

3) Kultuurisoovitus piiranguteajaks? 

Soovitan soojalt, kes pole veel jõudnud enda jaoks avastada, siis jupiter.err.ee pakub väga palju häid filme igale maitsele. Kõigepealt soovitan Taani filmi “Süüdlane”, see on psühholoogiline põnevusdraama, väga hästi tehtud, mängitud ja väga mõjuv. Vaatasin järgi, kes pole veel näinud, siis 6 päeva on veel järelvaadatav. Kiirustage! Teine film, mis kahjuks pole enam järelvaadatav, aga lihtsalt teadmiseks, siis “Täiuslikud võõrad” (Itaalia) on film, mis tasub vaatamist. Mänguline, eluline, tragikoomiline. Oleme kolleegidega arutanud, et see on just tänu mängulisusele selline materjal, mis sobiks ka ülihästi teatrilavale.

Ja kui silmad väsinud ja ekraani taga ei taha enam istuda, siis soovitan kuulata suurepärast eesti lauljannat, Rita Ray’d ja kogu tema viimast plaati nimega “Old love will rust”.

 

4) Kasulik kööginipp?

Kuna olen ise pikisilmi kevadsoojust oodanud, nagu ilmselt me kõik, siis proovin pigem rohkem õues ja vähem köögis viibida. Kui keha vajab kinnitust ja midagi toekamat, siis lihtne soovitus on kondita broilerikintsuliha balsamicokreemi, soola ja küüslaaugu marinaadi hetkeks panna ja siis, kas toas pannil või õues grillil ära küpsetada. Roheline salat, vastavalt soovile ja maitsele kõrvale ja – bon appetit!

 

Loe ka eelmist miniintervjuud Andres Raagiga