Uudisvoog

Uueks Tallinna Linnateatri direktoriks saab Mihkel Kübar ja peanäitejuhiks Uku Uusberg

Uudised - 19.05.2021

Tallinna linnavalitsus kinnitas Tallinna Linnateatri direktoriks Mihkel Kübara alates tänavu 21. juunist.

Mihkel Kübar on lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna 2007. aastal. Aastatel 2009-2013 oli ta Jõgeva linnavalitsuse abilinnapea ja linnapea ametikohal. 2014. aastast juhib ta Eesti suurima hea muusika festivali Intsikurmu Festivali korraldamise protsessi. Viimased kaks aastat töötas Mihkel Kübar Tallinna Salme Kultuurikeskuse direktorina ning selle haldusalas oleva rahvamaja juhina.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev nentis, et seoses Tallinna Linnateatri senise direktori Raivo Põldmaa ja peanäitejuhi Elmo Nüganeni lahkumisotsusega on teater omamoodi avamas uut lehekülge oma rikkalikus teatriloos. „Teatavasti tugev ja karismaatiline juht aitab kujundada oma asutuse nägu ning see, et Linnateatrist on saanud teatrirahva ja -publiku jaoks armastatud kultuuritempel, on juhtide kanda olnud suur roll. Ma tänan Raivo Põldmaad suurepärase töö eest ja loodan, et ka uus juht suudab seda rolli kanda väärikalt, sest igal juhul on latt eelkäijal väga kõrgele seatud,“ sõnas Belobrovtsev. „Kahtlemata pakub uuele juhile väljakutseid Linnateatris käimasolevad uue kompleksi ehitustööd, millega rajatakse uued teatrisaalid ja uuendatakse praegusi saale.“

 

Belobrovtsevi sõnul tuli direktori konkursil esitada kandidaadil ka oma nägemus uuele kunstilisele juhile ning Mihkel Kübara valikuks oli Uku Uusberg.

Äsja Linnateatri direktoriks kinnitatud Mihkel Kübara sõnul on teatrit ees ootamas põnevad väljakutsed, milles peitub võimalus juba olemasolevale midagi uut ja ainulaadset lisada. „Raivo Põldmaa ja Elmo Nüganen on üles ehitanud väga väärtusliku teatri. Vaimustun mõttest ja võimalusest töötada Linnateatri kunstiliste eesmärkide saavutamise nimel kogu Linnateatri meeskonna ja Uku Uusbergiga,“ sõnas Kübar.

Peagi peanäitejuhi ametikohale asuva Uku Uusbergi sõnul seisneb Tallinna Linnateatri suurim autoriteetsus teatri näitetrupis. „Linnateatri trupis elab isikliku ande ja kogemuse kõrval kõrge töökultuur, see on Elmo Nüganeni ja Raivo Põldmaa pärand. See avaldub nii töösse suhtumises, maja ülesehituses kui ka teatriimesse uskumises,“ märkis Uusberg. „Samuti on Tallinna Linnateatris alati aukohal psühholoogiline režissuur ja väga täpne näitlejatöö. Mul on au jätkata selle ilu edasist arendamist.“

Tallinna Linnateatrist lahkuvad sel aastal nii senine direktor Raivo Põldmaa kui ka peanäitejuht Elmo Nüganen. Põldmaa ametiaeg lõppeb 20. juunil 2021, mistõttu Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet kuulutas välja avaliku konkursi Tallinna Linnateatri direktori ametikohale. Tallinna Linnateatri direktori ametikohale kandideeris kokku kümme inimest, kellest kolm kutsuti vestlusvooru.

Linnateatri direktori valikukomisjoni kuulusid abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kultuuri- ja spordiameti juhataja Hillar Sein, Tallinna personalidirektor Vilve Raik, kultuuri- ja spordiameti kultuuriosakonna juhataja Lennart Sundja, Tallinna Linnateatri loomenõukogu esindaja Diana Leesalu, Tallinna Linnateatri haldusjuht Rain Raabel ja Eesti Draamateatri juht Rein Oja.

Mihkel Kübar kinnitati Tallinna Linnateatri direktori ametikohale 21. juunist 2021 kuni 21. juunini 2024.