Uudisvoog

Teater loeb! Tallinna Linnateater kutsub kuulama värsket eesti dramaturgiat

Uudised - 07.12.2023

Detsembris ja jaanuaris loevad Linnateatri näitlejad taas publikule ette uusi eesti näidendeid – sarja „Teater loeb“ raames esitletakse kaht Eesti Teatri Agentuuri 2023. aasta näidendivõistlusel edu saavutanud tööd.

29. jaanuaril kell 17.00 loetakse Hobuveskis ette Kristiina Jalasto näidend „Preili Dora pooluni“, mis pälvis näidendivõistluse žürii äramärkimise oma huvitava struktuuri ja diskreetse teemakäsitlusega. Näitemäng, mille tegevus toimub kahes erinevas tõeluses, kus kohtuvad kaks naist ja kaks meest, on saanud ajendi millestki, mis on praegusel ajal meist paljudele tuttav – hirmust sõja ees. Lavastab Alo Kõrve. NB! Üritus on tasuta.

20. detsembril loeti Salme Kultuurikeskuse kohvikus Leelo ette Erki Aule näidend „Ellujäämise tõenäosus“, mis pälvis võistlusel esikoha. Lugu räägib akadeemikust ja leiutajast Johannes Hindist (1914–1985), ühest Eesti mõjukamast tehnikateadlasest ja NSV Liidu esimese kooperatiivse ettevõtte Desintegraator asutajast, kes arreteeriti fabritseeritud süüdituste alusel 1981. aastal, mõisteti sisuliselt poliitilistel põhjustel väidetavate ametialaste kuritegude eest vangi ja rehabiliteeriti alles pärast surma. Tegemist on sissevaatega ühe kirgliku, edasipüüdliku ja kompromissitu teadlase ellu paindumatus nõukogude ühiskonnas. Näidend pakub olulist mõtteainet meie rahva ajaloost, aga tõsiste ja kurbade nootide kõrval leidub seal palju ka inimlikku soojust, huumorit ja mänguvõimalusi näitlejatele. Lugesid Mikk Jürjens, Maris Nõlvak, Egon Nuter, Allan Noormets ja Indrek Ojari, lavastas Erki Aule.

Fotod: Mart Laul