Uudisvoog

Teater loeb: Kristiina Jalasto näidend „Preili Dora pooluni“ 29. jaanuaril

Uudised - 18.01.2024

29. jaanuaril kell 17.00 loetakse Hobuveskis ette Kristiina Jalasto näidend „Preili Dora pooluni“, mis pälvis Eesti Teatri Agentuuri 2023. aasta näidendivõistluse žürii äramärkimise oma huvitava struktuuri ja diskreetse teemakäsitlusega.
Ettelugemise lavastab Alo Kõrve, loevad Tõnn Lamp, Maris Nõlvak, Sandra Uusberg, Andero Ermel ja Alo Kõrve.
Näitemäng, mille tegevus toimub kahes erinevas tõeluses, kus kohtuvad kaks naist ja kaks meest, on saanud ajendi millestki, mis on praegusel ajal meist paljudele tuttav – hirmust sõja ees.
Sündmus on tasuta, kõik huvilised on oodatud.
Kristiina Jalasto on lõpetanud dramaturgina EMTA lavakunstikooli XXV lennu. Ta on kirjutanud näidendeid, mida on toodud lavale näiteks Jäneda pullitalliteatris („Naine salamandri tähtkujust“, 2021), Taarka Pärimusteatris („Inemise igä“, 2016 ja „non-stop SETO“, 2015), Tallinna Lennusadamas („Jäämurdja sajand“, 2014), VAT Teatris („#kaotamindära“, 2018; „Netis sündinud“, 2013; „Salto Mortale“, koos Michaela Zakutanskága, 2012) ja dramatiseeringuid ning tõlkinud inglise ja portugali keelest. 2005. aastal pälvis ta esikoha noorte näidendvõistlusel „Pööning“ tööga „Kui mind ei oleks, oleks maailm teine“ ja 2007. aastal samuti esikoha näidendiga „Piiri“. 2017. aastal pärjati teda kolmanda preemiaga Raadioteatri kuuldemänguvõistlusel teksti „Igas sadamas …“ eest. Igapäevaselt töötab Kristiina Jalasto Tallinna Linnateatris etenduse juhina.