Uudisvoog

Tallinna Linnateatris esietendub Uku Uusbergi lavastus „Nachtland“

Uudised - 14.03.2024

Ühe tänapäeva tuntuma ja enamlavastatud saksa näitekirjaniku Marius von Mayenburgi uusim näidend „Nachtland“ jõuab esmakordselt Eesti publikuni juba sel laupäeval, 16. märtsil Salme Kultuurikeskuse suurel laval. Lavastaja Uku Uusberg, näidendi tõlkis Kristiina Jalasto, lavakujunduse autor on Jaagup Roomet, valguskunstnik Margus Vaigur (Endla), osades Hele Kõrve, Indrek Ojari, Sandra Uusberg, Märt Pius, Anu Lamp, Jakob Teppo ja Jarko Rahnel või Jaan Kaljurand.

Pärast eaka isa surma on tema lapsed kokku tulnud, et seada korda mehest maha jäänud maist vara. Üks ootamatu leid põhjustab aga väga vastakaid arvamusi ja ühtäkki leiavad pereliikmed end vastamisi kirglikus ideoloogilises vaidluses. „Nachtland“ avab ühe perekonna juhtumi kaudu sügavamaid moraalseid dilemmasid, millega läänemaailm tänapäeval silmitsi peab seisma. Teemad on tundlikud ning olulised.

Lavastaja Uku Uusberg: „Ühest küljest on selles materjalis palju filosoofilise kaasamõtlemise ruumi, ent samal ajal on saalisistujana laval lahti rulluvat lihtsalt huvitav jälgida, kuna näidendis on palju ootamatusi. Kuigi käsitletavad teemad on erakordselt tõsised, on see lugu paraku ka tragikoomiline, kuna pakub meile palju äratuntavaid hetki, millega me kõik peame ilmselt aeg-ajalt silmitsi seisma.”

„Nachtlandi“ maailmaesietendus toimus 2022. aasta detsembris Berliini teatris Schaubühne, lavastajaks oli autor ise. Lisaks on näidend jõudnud eelmise aasta novembris esietenduda ka Salzburgis ja alla kuu aja tagasi Londonis.

Näidendi tõlkimist toetas Goethe Instituut.