Uudisvoog

Tallinna Linnateatris esietendub Priit Võigemasti lavastatud „Suur veeuputus“

Uudised - 27.04.2023

29. aprillil jõuab Salme Kultuurikeskuses publiku ette Priit Võigemasti lavastatud „Suur veeuputus“, mis on sündinud tema ja trupi ühisloominguna. Proovisaalis sündinud etüüdid vormistas tekstiliseks tervikuks dramaturg Laura Kalle (Ugala).

Pärast kümneaastast pausi lavastab Priit Võigemast taas Linnateatris. Valmis näidendi lavastamise asemel soovis Võigemast taas trupiga proovisaalis koostööna lavastust n.ö. nullist ülesse ehitada. „Suur veeuputus“ on etüüdidel põhinev olmekomöödia, mis lahkab meie kõige argisemaid, ent samal ajal ka kõige suuremaid muresid. Kuidas luua päris oma kodu, kus on see õige tunne, ja kuidas olmesse uppudes oma unistusi mitte vanniveega torust alla lasta?

Lavastaja Priit Võigemast: „Me kõik alustame lootusrikkalt. Unistame armastusest, õnnest, karjäärist, lastest ja lõpuks saabuvast rahust, aga avastame eneselegi ootamatult, et oleme mattunud tohutu olme kihi alla. Sipleme seal elu eest, et kuidagimoodi pinnal püsida ja unustame, millest kõik üldse algas. Mõni saab sellega paremini hakkama, mõni murdub. See kõlab muidugi traagiliselt, aga mulle meeldib siin näha ka koomilist potentsiaali. Selles lavastuses oleme otsinud meie jaoks tuttavaid olmelisi hetki. Oleme neid kokku pressinud ja välja venitanud, omavahel seganud ja võimendanud. Oleme püüdnud jälile saada, miks see igapäevane tühi-tähi ikkagi nii uputav on.“

Laval astuvad ülesse: Indrek Ojari, Priit Pius, Märt Pius, Andres Raag, Jan Ehrenberg, Elisabet Reinsalu, Maiken Pius. Lavakujunduse autor on Kairi Mändla, helikujundaja Veiko Tubin ja valguskunstnik Emil Kallas.