Uudisvoog

Tallinna Linnateatri majakunstnikuna alustab Marit Ilison

Uudised - 15.05.2024

Tallinna Linnateatril on hea meel oma meeskonnas tervitada selle uusimat liiget majakunstnik Marit Ilisoni, kes liitus teatriga 10. mail.

Marit Ilison on valdkondade ülene kunstnik ja disainer. Ilisoni huvitab keha ja ruumi suhe ja tema jaoks on loomingu juures kõige olulisemad märksõnad tähendus, tunne ja ilu loomine.

Ilison on tegelenud nii moe-, kostüümi-, lava- kui ka näitusekujundustega ja juhtinud 10 aastat omanimelist loovateljeed. Viimase alt loodud kollektsioon Longing For Sleep, mis taaskasutab nõukogudeaegseid villatekke, on olnud müügil maailma tippbutiikides ja kuulub muuseumikogudesse üle maailma. Viimastel aastatel on Ilison liikunud ruumide loomise ja sisekujunduse valdkonda ning loonud interjöörid sellistele populaarsetele Tallinna restoranidele nagu Päris, Lore, Lee, La Pizzeria di Orm Oja ja kõige viimati Uma restoranile Noblessneris.

Marit Ilisoni on 2014. aastal  tunnustatud Kristjan Raua preemia ja noore disaineri auhinnaga SÄSI, ta on olnud Eesti Sisearhitektide Liidu sisearhitektuuri aastaauhindade nominent ja Hyères moefestivali võistluse finalist. Ilison on ainsa eestlasena pälvinud Vogue Talent ja Vogue Success Story tiitlid, tema loomingut on avaldatud sellistes mainekates rahvusvahelistes väljaannetes nagu The New York Times, Vogue, ELLE ja L’Officiel.

Tallinna Linnateatri direktori Mihkel Kübara sõnul saabus äratundmine, et just Ilison on parim valik teatri meeskonnaga liituma, kohe: „Mariti senised tegemised räägivad iseenda eest. Oli selge, et oleme ühises hingamises ja arusaamises, kuidas Linnateater oma Laia tänava kompleksi tagasi kolida võiks. Südamega läbi tegude on see juhtmotiiv, mis võlus ja andis veendumuse, et koos on hea edasi minna. Mariti näol liitub Linnateatriga suurepäraste kogemustega, hea inimesetunnetusega väärt kaaslane, kes toob meile juurde suure hulga teadmist ja energiat tulevikuks.“

Marit Ilison on eelseisvastest väljakutsetest elevil: „Mul on suur au astuda Linnateatri perre, sest just siinsamas teatris palusin 2011. aastal Iir Hermeliinil endale lavatagust maailma avada. 18 hoonet ja üle 270 ruumi kõlab aukartustäratava, kuid põneva väljakutsena. Meil on parajasti aega, et valmistada ette ja äratada ellu füüsiline ruum, kuhu siis teatri kollektiiv tagasi kolides oma hinge sisse puhuda saab.”