Hoone õnnistati sisse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 28. lennu poolt, kes esitasid katkendi märtsis esietenduvast lavastusest „Kratt“. Lisaks direktor Raivo Põldmaale pidasid avamisel kõne Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Tallinna üks tuntumaid muinsuskaitsjaid Boris Dubovik ning kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.
Restaureerimise ajal Eesti erinevatesse paikadesse ringreisi teinud „Köster“ naaseb Hobuveskisse juba järgmisel nädalal. Vahepeal mängupuhkusele jäänud lavastus „See hetk“ on publiku ees tagasi aprillis. Taasavatud Hobuveski esimeseks esietenduseks on EMTA lavakunstikooli ja Tallinna Linnateatri koostöölavastus „Kratt“, mis esietendub 17. märtsil.
Laial tänaval asuv Hobuveski on Tallinna Linnateatri mängupaigaks olnud alates 2003. aastast. Hoone esmakordne mainimine ulatub välja 1379. aastani. Hobuveskit on aegade jooksul kasutatud hobujõu abil jahu jahvatamiseks, aga ka näiteks suurtükiväe komando ja Oleviste koguduse laoruumina.
Juba 15 aastat käib Hobuveskis vilgas teatrielu – tänaseks on seal esietendunud 14 Linnateatri uuslavastust, lisaks palju külalisetendusi ja muid sündmusi. Et hoonest saaks tõeline teatrisaal, alustati möödunud aastal Hobuveskis restaureerimistöid.
Restaureerimistöid toetas Tallinna linn. Rekonstrueerimise projekti tegi AS Restor, peatöövõtja oli OÜ Vanalinna Ehitus.