Helgemate aegade lootuses mõtleb Linnateater juba suvele ja oleme alustanud oma suvelavastuse proovidega. Nüüd, kus Tallinna Linnateatril enam ajutiselt paariks aastaks vabaõhulava Lavaaugu näol kasutada pole, kolib teater 2022. aasta suveks Patarei Merekindlusesse ja toob publikuni Uku Uusbergi kirjutatud ja lavastatud loo “Kalaranna 28”, mis esietendub 4. juunil. Eile käis trupp kohapeal Patarei Merekindluses esimest hääleproovi tegemas.
Koht, kuhu Linnateater sel suvel oma publikut kutsub, on pika ja vastuolulise ajalooga, kuid Uku Uusbergi sulest sündinud lavatekst avab selle ajahambast puretud ruumi hoopis teiselaadses tähenduses, tragikoomilise situatsiooni kaudu, mis ajab nii naerma kui küsima endalt tänases ühiskonnas valitsevate väärtuste üle. Loo keskmes on täiesti tavaline korteriühistu, mille inimesed satuvad ootamatusse olukorda, kui selgub, et nende maja takistab üht suurt riiklikku arendust …
Kalaranna 28 on ühtlasi mängupaiga aadress, tegu on unikaalse kohaga, etenduse asupaigaks olevasse sisehoovi pole varem inimesed ligi pääsenud. Ümberehituse ootuses seisev suur tühi hoov annab lavastusmeeskonnale võimaluse tuua mängu mastaapseid lahendusi, mida „tsiviliseeritumas“ paigas kindlasti teha ei saaks. Sügisel, kohe pärast Linnateatri suveetenduste lõppu, algavad seal lammutus- ja ehitustööd, niisiis on see ühtlasi viimane võimalus sellele paigale tema praegusel kujul pilku heita.
Lavastuse kunstnik on Kristjan Suits ning suveprojektis lööb kaasa suurem osa Linnateatri trupist: Argo Aadli, Epp Eespäev, Jan Ehrenberg, Andero Ermel, Markus Helmut Ilves (külalisena), Ene Järvis (külalisena), Mikk Jürjens, Simo Andre Kadastu, Piret Kalda, Märt Keerutaja (külalisena), Alo Kõrve, Hele Kõrve, Anu Lamp, Tõnn Lamp, Egon Nuter, Maris Nõlvak, Indrek Ojari, Kalju Orro, Märt Pius, Priit Pius, Elisabet Reinsalu, Kristiin Räägel, Indrek Sammul, Rain Simmul, Külli Teetamm, Mart Toome, Sandra Uusberg, Kaspar Velberg.