Linnateater esitles eile kaht enda kirjastatud raamatut legendaarse lavastaja ja teatrimõtestaja Peter Brooki (1925–2022) tekstidest: värskelt tõlgitud elulooraamatut „Ajalõimed“ ning kogumikku, mis sisaldab kordustrükke teosest „Tühi ruum“ ja „Nihkuv vaatepunkt“ ning artikleid valimikust „Keeleots“.
Lavastaja, filmitegija ja
Peter Brooki (1925–2022) tööd said eesti lugejale laiemalt kättesaadavaks teose „Tühi ruum“ ilmumisega 1972. aastal ning sestpeale on tema läbitunnetatud kirjutised, silmapaistvad lavastused ja eksperimendid mõjutanud mitmeid meie .„Ajalõimed“ on ühtaegu eluloo- ja
, hõlmates meenutusi lapsepõlvest ja lähedastest, vaimsetest teejuhtidest, lava- ja filmitöödest, kokkupuudetest oma ajastu korüfeedega ning rännakutest kaugetesse maadesse.Meie tänases kultuuriteadvuses on Brook 20. sajandi Euroopa
grand old man, omamoodi absoluut.Elulooraamatus kirjeldab Brook avameelselt oma noorpõlve katsetusi, eksisamme, konflikte ja õppetunde, mis kuuluvad iga eduka loomeinimese teekonna juurde ning millest on erialases, aga ka inimlikus plaanis ehk enamgi kõrva taha panna kui säravatest õnnestumistest.
Tuisusele ilmale vaatamata oli Salme Kultuurikeskuse lillasse kohvikusse kogunenud hulk Peter Brooki austajaid, nende hulgas tema teoste tõlkijad Malle Klaassen („Tühi ruum“), Meelike Palli („Nihkuv vaatepunkt“) ja Anu Lamp („Keeleots“ ja „Ajalõimed“), samuti raamatusarja kujundaja Katre Rohumaa ja „Ajalõimede“ toimetaja Piret Kruuspere. Brooki kohta ja Brooki poolt kirjutatud tekste esitasid Anu Lamp, Külli Teetamm ja Kalju Orro, üritust juhtis Triin Sinissaar.