Uudisvoog

Tallinna Linnateater avas Suur-Sõjamäel lao- ja tootmishoone

Uudised - 12.11.2020

Eile avas Tallinna Linnateater uue ja tänapäevaste töötingimustega lao- ja tootmishoone Suur-Sõjamäel, kus hakkavad valmima teatri dekoratsioonid kunstniku kavandist kuni lõpptulemuseni. Tegu on teatri jaoks väga olulise sammuga teekonnal uue maja suunas.

Asukoha valik võib esmapilgul linnasüdamest kauge tunduda, kuid selle üheks eeliseks on Rahvusooper Estonia ladude ning Draamateatri tootmiskompleksi naabrus, kellega Linnateater plaanib tulevikus koostööd teha.

Uue tootmishoone esimesel korrusel asuvad erinevad töökojad ja vajalikud laoruumid. Seal on kostüümide, rekvisiitide, dekoratsioonide, mööbli ja valmistoodangu ladu, metalli- ja puidutöökoda, dekoratsioonide monteerimise ruum ja garaažid, värviruum, maalisaal ning butafoori töötuba. Samuti garaažid, pesuköök kostüümide hooldamiseks ja tehnilised ruumid. Kahel ülemisel korrusel on töötajatele mõeldud riietus-, pesemis- ja puhkeruumid ning koosolekuteruumid ja kabinetid. Kohapeal on olemas võimalused panna püsti kogu lava, et tervikust ettekujutus saada.
Lisaks on uues tootmiskompleksis külmkamber, mida ühelgi teisel teatril veel ei ole. See on vajalik kostüümide ja mööbli hooldamiseks, et enne pikemat ladustamist kõikvõimalike parasiitide hävitamiseks sügavkülmas hoida.

Senimaani valmistati ja ladustati lavastuste dekoratsioone Linnateatri kompleksis vanalinnas, tootmisteenust aga osteti ruumipuuduse tõttu sisse mujalt, millega kaasnes mitmeid probleeme. Vanalinna majade kompleksis polnud piisavalt ruumi ning kostüüme ja rekvisiite tuli hoida kõikvõimalikes kohtades, kus polnud selleks tegelikult sobilikke tingimusi, mistõttu on aastatega palju esemeid hukka saanud. Samuti tuli konstruktsioonide tegemisel arvestada ustest ja treppidest läbimahtumisega, mis pani nende valmistamisele ebamõistlikud piirangud. Nüüd on kõik sellised mured lahendatud.