Uudisvoog

„Regina madre“: Kersti Kreismann ja Andres Raag ema-poja duellis Tallinna Linnateatri laval

Uudised - 20.10.2022

22. oktoobril jõuab Salme Kultuurikeskuse väikesel laval publiku ette Tallinna Linnateatri lavastus „Regina madre“, kus esmakordselt astuvad kahekesi koos üles Kersti Kreismann ja Andres Raag, ema ja poeg nii näidendi tegelastena kui tegelikus elus. Itaalia näitekirjaniku Manlio Santanelli tragikomöödia tõlkis Margus Alver, lavastas Peeter Tammearu, kunstnikutöö tegi Martin Mikson, helilooja on Tobias Tammearu, valguskunstnik Chris Kirsimäe.

Kersti Kreismannil täitus tänavu 50 aastat näitlejakarjääri Eesti Draamateatris, Andres Raagil 30 aastat Tallinna Linnateatris. Kuna elu ei olnud neid lavapartneritena õieti kokku viinud, hakkasid nad ümmargusest tähtpäevast ajendatuna otsima lugu, mida kahekesi mängida. Santanelli näitemängu leidis ja pakkus välja tõlkija Margus Alver. Näidend, mille pealkiri tähendab itaalia keeles leskkuningannat ehk troonil oleva valitseja ema, viidates samas ka Kreismanni tegelaskuju eesnimele, räägib juba aastaid tagasi leseks jäänud Reginast, kelle keskealine poeg Alfredo ootamatult koju tagasi kolib. Regina ja Alfredo suhted kisuvad kohe esimesest hetkest pingeliseks ning algab armutu võitlus oma tõe ja positsiooni eest, kus kumbki pole valmis sentimeetritki järele andma.

Peeter Tammearu haaras „Regina madre“ juures ennekõike võimalus teha koostööd Kreismanni ja Raagiga, võttes aluseks just neile sobiva materjali, mille tegelased on ka täpselt õiges vanuses. Tammearu: „Palju sellised lugusid maailmas ikka on? Mul on hea meel, et nad usaldasid mind oma duellile ligi. Olla mõlema väga hea näitleja sekundant – see on uhke tunne!“