Inimesed

Uku Uusberg

peanäitejuht

Linnateatris töötab:
alates 2021. aastast peanäitejuhina

Haridus:
2008. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli XXIII lennu

Võta ühendust:

Loomingu­lised tööd

J.-L. Lagarce „Üsna maailma lõpus“

lavastaja, esietendus 2010

Muud olulisemad tööd

Lavastused väljaspool Linnateatrit:

M. Gorki, „Päikese lapsed“ (lavastaja), esietendus Draamateatris 2019

A. Tšehhov, „Ivanov“ (lavastaja), esietendus Draamateatris 2017

„Valgustaja“ (autor ja lavastaja), esietendus Draamateatris 2015

„Üritus“ (autor ja lavastaja), esietendus Teatris Vanemuine 2015

Gérald Sibleyras „Paplid tuules“ (lavastaja), esietendus Teatris Vanemuine 2013

A. Kivirähk „Kevadine Luts“ (lavastaja), esietendus Draamateatris 2012

„Karjäär“ (autor ja lavastaja), esietendus Teatris Vanemuine 2012

„Kuni inglid sekkuvad“ (autor ja lavastaja), esietendus Draamateatris 2011

„Katuselt“ (autor ja lavastaja), koostöös Jarek Kasariga, esietendus Teatris NO99 2012

„Jõud“ (autor ja lavastaja), esietendus Ühenduses R.A.A.A.M. 2010

„Kuidas kuningas kuu peale kippus“ (autor ja lavastaja), esietendus Teatris Vanemuine 2009

S. Mrożek, S. Vai „Mrožeki pidu“, (lavastaja), esietendus Võru Linnateatris 2009

„Pea vahetus“ (autor ja lavastaja), esietendus Teatris NO99 2009

„Vahepeatus“ (autor ja lavastaja), esietendus Ühenduses R.A.A.A.M. 2008

„Head ööd, vend“ (autor ja lavastaja), esietendus Draamateatris 2008

„Ahoi“ (autor ja lavastaja), esietendus Käsmu rahvamajas, 2008

Edward Albee „Loomaaialugu“, (lavastaja), esietendus VAT Teatris 2007

Rollid väljaspool Linnateatrit:

Razumihhin – Fjodor Dostojevski „Kuritöö ja karistus“, lavastajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, esietendus Draamateatris 2020

Uku – Mehis Pihla „Metsa forte“, lavastaja Hendrik Toompere jr, esietendus Draamateatris 2018

Enn, ooperilavastaja – Hendrik Toompere „Üle piiri“, lavastaja Hendrik Toompere, esietendus Draamateatris 2017

Eugene Trazom – J. Lauwers / W. A. Mozart „Reekviem… ja elu enne“, lavastaja Joel Lauwers, esietendus Birgitta Festivalil 2016

Kirikuõpetaja Volli Eberhardt – Hendrik Toompere „Onu Aare“, lavastaja Hendrik Toompere, esietendus Draamateatris 2016

Lavastaja G – Uku Uusberg „Valgustaja“, lavastaja Uku Uusberg, esietendus Draamateatris 2015

Damis – Molière „Tartuffe“, lavastaja Lembit Peterson, esietendus Draamateatris 2015

Lavastaja G – Uku Uusberg „Üritus“, lavastaja Uku Uusberg, esietendus Teatris Vanemuine 2015

Richard Pihlak – Indrek Hargla „Wabadusrist“, lavastaja Hendrik Toompere, esietendus Draamateatris 2014

Truffaldino – Carlo Goldoni „Kahe isanda teener“, lavastaja Vallo Kirs, esietendus Ugalas 2014

Voorimees – Andrus Kivirähk „Kevadine Luts“, lavastaja Uku Uusberg, esietendus Draamateatris 2012

Ken – John Logan „Punane“, lavastaja Priit Pedajas, esietendus Draamateatris 2011

Mees – Jarek Kasar, Uku Uusberg „Katuselt“, lavastaja Uku Uusberg, esietendus Teatris NO99 2011

Johan, madrus – Villem Tuun „Jaan Umbi lugu“, lavastaja Priit Pedajas, esietendus Draamateatris 2011

Jürka – Anton Hansen Tammsaare „Põrgupõhja uus Vanapagan“, lavastaja Andres Dvinjaninov,  esietendus Emajõe Suveteatris 2010

Erhart Borkman – Henrik Ibsen „John Gabriel Borkman“, lavastaja Ingomar Vihmar, esietendus Draamateatris 2010

Henri Hekkar – Andrus Kivirähk „Vombat“, lavastaja Merle Karusoo, esietendus Draamateatris 2009

Abundio – Juan Rulfo „Pedro Páramo“, lavastaja Ingomar Vihmar, esietendus Draamateatris 2009

Osatäitja – Anne Türnpu „Kõnõlivaq külh“, lavastaja Anne Türnpu, esietendus EMTA Lavakunstikoolis 2007

Mees – J.V.Barbarus/L.Lapin „Multiplitseerit inimene“, lavastaja Leonhard Lapin, esietendus Von Krahli teatris 2007

Louis – D. Crane, S. Friedman, M. Kauffman „Tutvumiskuulutus“, lavastaja Mait Malmstein, esietendus Muusikaliteatris 2007

Eddy – William Shakespeare, Andres Keil „Rooside sõda“, lavastaja Tõnu Lensment,  esietendus Leigo Järveteatris 2007

Trigorin – Anton Tšehhov „Kajakas“, lavastaja Ingo Normet, esietendus Teatris NO99 2006

Siga – Mati Unt „Tinasõdur, baleriin ja siga“, lavastaja Ingo Normet, esietendus Draamateatris 2006

Mänginud filmides:
„Sigade revolutsioon“ (2004), „Malev“ (2005), „Tulnukas“ (2006), „Jan Uuspõld läheb Tartusse“ (2007), „Buratino“ (2009), „Elavad pildid“ (2013) „Tõde ja õigus“ (2019)

Mänginud seriaalides:
„Tuulepealne maa“ (2008), “IT-planeet” (2011),„Alpimaja“ (2012), “Süvahavva” (2016), „Alo“ (2018, 2021)

Preemiad

2019 Linnateatri kolleegipreemia parimale lavastusele („Põhjas“)

2017 Käsu-Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia lavastajale („Ivanov“)

2017 Ants Lauteri nimeline auhind lavastajale

2015 Vanemuise kolleegipreemia parima lavastuse eest („Üritus“)

2012 Vanemuise kolleegipreemia parima lavastuse eest („Karjäär“)

2012 Kristi ja Siim Kallase fondi stipendium

2012 Käsu-Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia lavastajale („Kevadine Luts“)

2009 Vanemuise kolleegipreemia parima lavastuse eest („Kuidas kuningas kuu peale kippus“)

2009 Kristallkingakese auhind

2009 Festivalilt DRAAMA 2009 lootustandva lavastaja ja kirjaniku preemia („Vahepeatus“ Ühendus R.A.A.A.M)