Inimesed

Külli Teetamm

näitleja

Linnateatris töötab:
alates 1998. aastast näitlejana

Haridus:
1998. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli XVIII lennu näitleja erialal

Võta ühendust:

Järgmised etendused

detsember 2020

L 05.12
19:00
Hobuveski
Kant
N 10.12
19:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava
Õed
R 11.12
19:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava
Õed
L 12.12
19:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava
Õed
T 15.12
19:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava
Õed
K 16.12
19:00
Väike saal
Aeg ja perekond Conway
L 19.12
19:00
Väike saal
Aeg ja perekond Conway
VIIMANE ETENDUS
E 21.12
19:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava
Õed
T 22.12
19:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava
Õed

Rollid

Hermine

M. Kõiv, "Tagasitulek isa juurde"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2015

Osatäitja

"Melujanu"
lavastajad H. Kalmet, P. Võigemast, M. Schmidt ja P. Piik, esietendus 2015

Val

D. Kelly, "Armastus ja raha"
lavastaja S. Pukk, esietendus 2014

Kassnaine

M. Carr, "Kassirabal"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 2013

Ljubov

T. Stoppard, "Utoopia rannik. I osa. Teekond"
lavastaja P. Pedajas, esietendus 2013

Reisija, Nadežda Petrovna, Wilca Twyce

A. Tšehhonte, "Maailmale nähtamatud pisarad"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2012

Osatäitja

"Tallinna Linnateater laulab. Õnnelik õhtu"
muusikajuht R. Roose, esietendus 2010

Catherine

J.-L. Lagarce, "Üsna maailma lõpus"
lavastaja U. Uusberg, esietendus 2010

Osatäitja

A. Valdes / A. Lamp, "Keskööpäike"
lavastaja A. Lamp, esietendus 2010

Erica

A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Ma armastasin sakslast"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Eduardowa

J.-L. Lagarce, "Meie, kangelased"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Sirli

J. Tätte, "Meeletu"
lavastaja E. Klemets, esietendus 2005, rollis alates 2009

Pauline

R. Brautigan / M. L. Liivak, "Arbuusisuhkrus"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2008

Nancy

A. Jellicoe, "Nõks"
lavastaja P. Võigemast, esietendus 2007

Dina

L. Pirandello, "Nii see on (kui teile nii näib)"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2006

Cordelia Flyte

E. Waugh / T. Sinissaar, "Sebastian"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2004

Nelle

U. Lennuk, "Boob teab"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2004

Pozzo

S. Beckett, "Oodates Godot'd"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2003

Fenetška

I. Turgenev / A. Šapiro, "Isad ja pojad"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2002

Marusja

T. Mann / M. Kõiv, "Võlumägi"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2001

Kollaste kiharatega kodanik

D. Ben-Dor, "Kuningas Arhispektrum Hüpotetikus Esimese langus ja tõus"
lavastaja T. Lensment, esietendus 2001

Ophelia

W. Shakespeare, "Hamlet"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Thomasina

T. Stoppard, "Arkaadia"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1997, rollis alates 1999

Sonja

F. Dostojevski / E. Nüganen, "Kuritöö ja karistus"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Hilde

H. Ibsen, "Naine merelt"
lavastaja K. Kaasik-Aaslav, esietendus 1998

Muud olulisemad tööd

Rollid mujal:
A. Teede, “Südames sündinud”
lavastaja Maria Peterson, esietendus 2018, Tervise Arengu Instituut

G. Larsson, “Me olime kodutütred”
lavastaja M. Kasterpalu, Saueaugu Teatritalu 2017

L. Rei / K. Kivitar / A. Pervik, “Sipsik ja vana aja asjad”
lavastaja K. Kivitar, esietendus Rahvusooperis Estonia 2016

T. Õnnepalu “Mäed”
lavastajad A. Eelmaa ja G. Tabor, esietendus Eesti Draamateatris 2016

T. Õnnepalu, A. Gailit, “Ingeland”
lavastaja A. Eelmaa, Saueaugu Teatritalu 2015

Nette – T. Sinissaar, “Pärija”
lavastaja R. Trass, Pärimusteater Loomine, esietendus 2008

Mari – A. Kitzberg, “Libahunt”
esitendus teatris Randlane 2004

Lee – A. Kivirähk, “Eesti matus”
lavastaja P. Pedajas, esietendus Eesti Draamateateris 2002

Printsess Keli – T. Pratchett, “Mort”
esietendus Eesti Draamateateris 2001

Mänginud telelavastustes:
“Lihtne lugu, lõpuga” (Teleteater 1998), “Koor minu kohvis” (Teleteater 1998)

Mänginud filmides:
“Lunastus” (Mare Raidma lühifilm, Faama Film / ETV 2000) ja “Karu süda” (režissöör Arvo Iho, Faama Film ja Cumulus Projekt 2001)

Mänginud teleseriaalides:
Osalenud ETV teleseriaalis “Õnne 13” (alates 2001) ja TV3 teleseriaalis “Kodu keset linna” (2010-2011).

Preemiad

2016 Helmi Tohvelmani nimeline auhind

2016 Leida Rammo Fondi stipendium

2013 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud naisnäitlejale

2012 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud naisnäitlejale

2011 Eesti Päevalehe preemia

2011 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima naispeaosa eest (Catherine’i roll lavastuses “Üsna maailma lõpus”)

2011 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud naisnäitlejale

 

 

 

 

 

2010 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale (Erica roll lavastuses “Ma armastasin sakslast”)

2010 Espaki näitlejapreemia

2008 Ants Lauteri nimeline auhind

2008 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale (Nancy roll lavastuses “Nõks”)

2000 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale

1999 Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud ühekordne loomestipendium

1999 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale