Inimesed

Indrek Sammul

näitleja

Linnateatris töötab:
alates 2021. aastast näitlejana (samuti 1994–2007)

Haridus:
1994. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli XVI lennu näitleja erialal

Võta ühendust:

Rollid

Sinjoor Sirelli

L. Pirandello „Nii see on (kui teile nii näib)“, lavastaja A. Šapiro, esietendus 2006

Indrek

A. H. Tammsaare / E. Nüganen „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 2006

Ollino

A.H.Tammsaare / E. Nüganen „Tõde ja õigus. Teine osa“, lavastaja Elmo Nüganen, esietendus 2005

Lord Brideshead

E. Waugh / T. Sinissaar „Sebastian“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2004

Edward

F. McGuinness „Et keegi mind valvaks“, lavastaja E. Klemets, esietendus 2003

Georg

L. Norén „Öö on päeva ema“, lavastaja T. Savola, esietendus 2003

Osatäitja

D. Kareva „Mandragora“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2003

Glendenning

D. Storey „Pühapäev“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2002

Arkadi Nikolajevitš Kirsanov

I. Turgenev „Isad ja pojad“, lavastaja A. Šapiro, esietendus 2002

Hans Castorp

T. Mann / M. Kõiv „Võlumägi“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2001

D'Artagnan

A. Dumas / E. Nüganen „Musketärid, kakskümmend aastat hiljem“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 2001

Pisibobby Bennett

M. McDonagh „Inishmaani igerik“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2000

Beaumarchais

J. W. Goethe „Clavigo“, lavastaja A. Moses, esietendus 2000

Laertes

W. Shakespeare „Hamlet“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Louis Laine

P. Claudel „Vahetus“, lavastaja K. Kaasik-Aaslav, esietendus 1999

Edward

M. Twain / P. Sauter „Prints ja kerjus“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1999

Raskolnikov

F. Dostojevski / E. Nüganen „Kuritöö ja karistus“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Gangleri

J. Rohumaa „Noorem Edda ehk Meresõitjad“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1998

Onu Teodor

E. Uspenski / P. Tammearu „Onu Teodor, kass ja koer“, lavastaja P. Tammearu, esietendus 1998

Jakob

B. Brecht / K. Weill „Kolmekrossiooper“, lavastaja A. Šapiro, esietendus 1997

Strindberg

M. Kalmet „Unenägude sinine torn“, lavastaja M. Kalmet, esietendus 1996

Theo / Markus

J. Rohumaa / M. Tuuling „Ainus ja igavene elu“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1996

Laia Kusti

A. H. Tammsaare / I. Mõttus „Kaks paari ja üksainus“, lavastaja R. Trass, esietendus 1995

Sergei Voinitsev

A. Tšehhov „Pianoola ehk Mehhaaniline klaver“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 1995

D'Artagnan

A. Dumas / E. Nüganen „Kolm musketäri“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 1995

Rocco

L. Visconti „Rocco ja tema vennad“, lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1994

Osatäitja

„Nukkude akadeemia“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 1994

Benjamin

T. Rózewicz „Valge abielu“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 1993

Romeo

W. Shakespeare „Romeo ja Julia“, lavastaja E. Nüganen, esietendus 1992

Loomingu­lised tööd

E. Bornhöhe / D. Leesalu „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad“

lavavõitluse juhendaja, esietendus 2018

W. Shakespeare „Suveöö unenägu“

lavavõitluse juhendaja, esietendus 2016

O. Preussler / D. Leesalu „Krabat“

lavavõitluse juhendaja, esietendus 2015

J. Tätte „Kaev“

lavastaja, esietendus 2006

A. Dumas / E. Nüganen „Musketärid, kakskümmend aastat hiljem “

lavavõitluse juhendaja, esietendus 2001

J. W. Goethe „Clavigo“

lavavõitluse juhendaja, esietendus 2000

W. Shakespeare „Hamlet“

lavavõitluse juhendaja, esietendus 1999

M. Twain / P. Sauter „Prints ja kerjus“

lavavõitluse juhendaja, esietendus 1999

Muud olulisemad tööd

Rollid väljaspool Linnateatrit:

Ministerpresident, töölisteatri näitleja – Klaus Mann „Mefisto“, lavastaja Kertu Moppel, esietendus Draamateatris 2021

Osatäitja – Urmas Vadi „Millest tekivad triibud?“, lavastaja Urmas Vadi, esietendus Draamateatris 2020

Joël Pommerat „See laps“, lavastaja Maria Peterson, esietendus Theatrumis 2019

Vassili Vassiljevitš Bessemjonov – Maksim Gorki „Väikekodanlased“, lavastaja Kertu Moppel, esietendus Draamateatris 2018

Pierre – Florian Zeller „Tunnike rahu“, lavastaja Robert Annus, esietendus Draamateatris 2018

Maailm (El Mundo) – Pedro Calderón de la Barca „Suur maailmateater“, lavastaja Lembit Peterson, esietendus Theatrumis 2018

Nikolai Ivanov – Anton Tšehhov „Ivanov“, lavastaja Uku Uusberg, esietendus Draamateatris 2017

Heino – Hendrik Toompere „Onu Aare“, lavastaja Hendrik Toompere, esietendus Draamateatris 2016

Thomas Becket – Jean Anouilh „Becket ehk Jumala au“, lavastaja Priit Pedajas, esietendus Draamateatris 2016

Ned Alleyn – Lee Hall, Marc Norman, Tom Stoppard „Armunud Shakespeare“, lavastaja Georg Malvius, esietendus Draamateatris 2016

Cléante – Molière „Tartuffe“, lavastaja Lembit Peterson, esietendus Draamateatris 2015

töömees; detektiiv – Michel Houellebecq „Kaart ja territoorium“, lavastaja Juhan Ulfsak, esietendus Draamateatris 2015

Jakob – Tõnu Õnnepalu „Vennas“, lavastaja Aleksander Eelmaa, esietendus Draamateatris 2014

Karl Einbund – Indrek Hargla „Wabadusrist“, lavastaja Hendrik Toompere, esietendus Draamateatris 2014

Mihkel – M. Karusoo, L. Aedmaa, J. Rahman, P. Saul-Gordilov „Laul, mis jääb“, lavastaja Merle Karusoo, esietendus Draamateatris 2014

Mart, maletaja – Madis Kõiv „Keskmängustrateegia“, lavastaja Priit Pedajas, esietendus Draamateatris 2014

isa; Loll-Mart – Andrus Kivirähk „Kevadine Luts“, lavastaja Uku Uusberg, esietendus Draamateatris 2013

Mees – Martin Algus „Kontakt“, lavastaja Ingomar Vihmar, esietendus Draamateatris 2013

Timofei Granovski – Tom Stoppard „Utoopia rannik. II osa. Laevahukk“, lavastaja Elmo Nüganen, esietendus Draamateatris 2013

1. näitleja (Molière ja noor Stalin) – John Hodge „Kollaborandid“, lavastaja Merle Karusoo, esietendus Draamateatris 2013

Arnas Arnæus – Halldór Laxness „Islandi kell“, lavastaja Priit Pedajas, esietendus Draamateatris 2012

Keldriaugu Karla – Veera Saar „Ukuaru“, lavastaja Madis Kalmet, esietendus Ugalas 2012

Angelo – William Shakespeare „Mõõt mõõdu vastu“, lavastaja Ingo Normet, esietendus Ugalas 2012

Antonio Salieri – Peter Shaffer „Amadeus“, lavastaja Andres Lepik, esietendus Ugalas 2011

Ingo Simm – Gómez, Galán „Meeste kodu“, lavastaja Andres Noormets, esietendus Ugalas 2011

näitleja – Urmas Vadi „Minu isa 20 aastat hiljem“, lavastaja Urmas Vadi, esietendus Ugalas 2011

Peep – Andri Luup „Piloot“, lavastaja Andri Luup, esietendus Ugalas 2010

Matti – Bertolt Brecht „Härra Punttila ja tema sulane Matti“, lavastaja Kalju Komissarov, esietendus Ugalas 2009

Daniel – K. Pollak „Nii nagu taevas“, lavastaja Ingo Normet, esietendus Ugalas 2009

kass Sass – Silvia Soro „Inetu Pardipoeg ja lendav kass“, lavastaja Oleg Titov, esietendus Ugalas 2008

Satin – Maksim Gorki „Põhjas“, lavastaja Oleg Titov, esietendus Ugalas 2008

Aleksander Ignatjevitš Veršinin – Anton Tšehhov „Kolm õde“, lavastaja Peeter Tammearu, esietendus Ugalas 2008

Joe di Maggio – E. Nuotio, T. Brännar, M. Seppänen „Marilyn“, lavastaja Kalju Komissarov, esietendus Ugalas 2007

Georges Bizet – N. Jackson „Opera Comique“, lavastaja Marko Matvere, esietendus Ugalas 2007

haldjakuningas – S. Soro „Haldjakuninga kingitus“, lavastaja Peeter Tammearu, esietendus Ugalas 2007

Jim – R. Nash „Vihmameister“, lavastaja Kaarin Raid, esietendus Ugalas 1990

 

Lavastused mujal:

Sándor Márai „Küünlad põlevad lõpuni“, esietendus Ugalas 2009

Tom Ziegler „Grace ja Glorie“, esietendus Ugalas 2010

 

Muu:

Indrek Sammul oli 2009–2012 Ugala teatri peanäitejuht.

Õpetanud Eesti Humanitaarinstituudis, 1998–2007 EMTA lavakunstikoolis ja Vanalinna Hariduskolleegiumis lavavõitlust.

Seadnud võitlusstseenid lavastustele „Kaheteistkümnes öö“„Salakavalus ja armastus“, Vanemuises; „Hamlet“ Theatrumis, „Toomas Nipernaadi“ ja „Naabri Mari“, Ugalas jm.

Mänginud teleseriaalides „Wikmani poisid“, (Teleteater 1995), „Pilvede all“, „Saare sosinad“, „Mägede varjud“; filmides „Nimed marmortahvlil“ (Taska Film 2002), „Tõde ja õigus“ (2019).

Preemiad

2019 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima lavastust toetava kujunduse eest (lavavõitluse juhendaja lavastusele „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad“)

2017 Suur Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meespeaosatäitjale (Nikolai Ivanovi rolli eest lavastuses „Ivanov“)

2016 Eesti teatri aastaauhind parimale meeskõrvalosatäitjale (Cléante rolli eest lavastuses „Tartuffe“ ning töömehe ja detektiivi rolli eest lavastuses „Kaart ja territoorium“)

2015 Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meeskõrvalosatäitjale (töömehe ja detektiivi rolli eest lavastuses „Kaart ja territoorium“)

2013 Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meeskõrvalosatäitjale (1. näitleja, Molière ja noore Stalini rolli eest lavastuses „Kollaborandid“, Timofei Gavronski rolli eest lavastuses „Utoopia rannik. II osa. Laevahukk“)

2007 Helmi Tohvelmani nimeline auhind

2007 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesosatäitjale (Indreku rolli eest lavastuses „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“)

2003 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale kõrvalosatäitjale (Arkadi Nikolajevitš Kirsanov rolli eest lavastuses „Isad ja pojad“)

2002 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale (inseneri rolli eest lavastuses „Võlumägi“ ja d’Artagnani rooli eest lavastuses „Musketärid – 20 aastat hiljem“)

2001 Ants Lauteri nimeline auhind

2000 Eesti teatrikunsti aastaauhind parimale meespeaosatäitjale (Rodion Romanovitš rolli eest lavastuses „Kuritöö ja karistus“)

1999 Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud üheaastane noorte loomestipendium

1999 Draamafestivali parima meesnäitleja preemia (Rodion Romanovitš rolli eest lavastuses „Kuritöö ja karistus“)

1998 Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale (Onu Teodori rolli eest lavastuses „Onu Teodor, kass ja koer“)

1997 Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale (August Strindbergi rolli eest lavastuses „Unenägud sinine torn“)

1997 Eesti teatrikunsti aastaauhind parimale meespeaosatäitjale

1996 Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud üheaastane noorte loomestipendium

1996 Draamafestivali parima meesnäitleja preemia (näitleja rolli eest lavastuses „Ainus ja igavene elu“)