Inimesed

Epp Eespäev

näitleja

Linnateatris töötab:
alates 1988. aastast näitlejana

Haridus:
1988. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri XIII lennu näitleja erialal

Võta ühendust:

Järgmised etendused

oktoober 2020

E 05.10
18:00
Kammersaal
Kes kardab Virginia Woolfi?
E 12.10
19:00
Taevalava
Kaks vaest rumeenlast
N 15.10
19:00
Põrgulava
Põhjas
L 17.10
19:00
Väike saal
Jäneseurg
T 27.10
18:00
Põrgulava
Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.

november 2020

T 03.11
19:00
Hobuveski
See hetk
T 10.11
19:00
Taevalava
Kaks vaest rumeenlast
VIIMANE ETENDUS
R 13.11
18:00
Kammersaal
Kes kardab Virginia Woolfi?
L 14.11
19:00
Põrgulava
Põhjas
K 18.11
19:00
Väike saal
Jäneseurg
N 19.11
18:00
Põrgulava
Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.

Rollid

Ema

J.-L. Lagarce, "Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama"
lavastaja A. Lamp, esietendus 2016

Pr. Klaudi

M. Kõiv, "Tagasitulek isa juurde"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2015

Ema

J. Fosse, "Sügise unenägu"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 2015

Tatjana Aleksejevna Losseva

W. Boyd, "Igatsus"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2014

Gertrud

W. Shakespeare, "Hamlet"
lavastaja P. Võigemast, esietendus 2012

Reisija, Nutunaine, Natalja Stepanovna Tšubukova

A. Tšehhonté, "Maailmale nähtamatud pisarad"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2012

Madame Bonville, Ema Metz

P. Barnes, "Jumala Narride Vennaskond"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2010

Joséphine

J.-L. Lagarce, "Meie, kangelased"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Mari

A. H. Tammsaare / U. Lennuk, "Wargamäe Wabariik"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2008

Ema

O. ja V. Presnjakov, "Ohvrit mängides"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2008

Koor

P. Vogel, "Kuidas ma õppisin sõitma"
lavastaja A. Prosa, esietendus 2007

Sinjoora Sirelli

L. Pirandello, "Nii see on (kui teile nii näib)"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2006

Mary

T. Murphy, "Naeruta paik"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2005

Leedi Marchmain

E. Waugh / T. Sinissaar, "Sebastian"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2004

Ursula Loyer

N. Wright, "Vincent"
lavastaja A. Prosa, esietendus 2004

Elin

L. Norén, "Öö on päeva ema"
lavastaja T. Savola, esietendus 2003

Proua Ewbank

D. Storey, "Pühapäev"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2002

Anna Sergejevna Odintsova

I. Turgenev / A. Šapiro, "Isad ja pojad"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2002

Venla, Ema

A. Kivi, "Seitse venda"
lavastaja K. Komissarov, esietendus 2001

Kvašnja

M. Bitter jun, "Põhhjas"
lavastaja P. Tammearu, esietendus 2000

Õuedaam

W. Shakespeare, "Hamlet"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Lechy Elbernon

P. Claudel, "Vahetus"
lavastaja K. Kaasik-Aaslav, esietendus 1999

Marmeladova

F. Dostojevski / E. Nüganen, "Kuritöö ja karistus"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Maria

J. Rohumaa / M. Tuuling, "Öö hommik"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1998

Ellida Wangel

H. Ibsen, "Naine merelt"
lavastaja K. Kaasik-Aaslav, esietendus 1998

Bibbi

J. Tätte, "Tere!"
lavastaja J. Tätte, esietendus 1997

Kõrtsi-Jenny

B. Brecht / K. Weill, "Kolmekrossiooper"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 1997

Jessica

T. Johnson, "Hüsteeria"
lavastaja E. Hermaküla, esietendus 1997

Aldonza

A. Volodin, "Toboso Dulcinea"
lavastaja K. Komissarov, esietendus 1996

Dora

E. Egloff, "Luik"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 1995

Marlene

R. W. Fassbinder, "Petra von Kanti kibedad pisarad"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 1994

Elmire

Molière, "Tartuffe"
lavastaja R. Baskin, esietendus 1993

Muud olulisemad tööd

Rollid mujal:
L. Klemola, “Jessika kutsikas”
lavastaja I. Vihmar, esietendus Polygon Teatris 2013

Gertrud – W. Shakespeare, “Hamlet”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2013

Lapsehoidja – T. Stoppard, “Utoopia rannik. II osa. Laevahukk”
lavastaja E. Nüganen, esietendus Eesti Draamateatris 2013

G. B. Shaw, “Mesallianss”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2012

W. S. Maugham, “Ring”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2010

J. Patrick, “Augustikuu teemaja”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2009

I. Võrõpajev, “Tulevik on möödas”
lavastajad T. Krall, T. Tohver, esietendus Polygon Teatris 2009

A. Ayckbourn, “Aiapidu”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2009

A. Ayckbourn, “Intiimsed tehingud”
lavastaja R. Baskin, MTÜ Kell Kümme ja Kuressaare Linnateater 2009

A. Ayckbourn, “Täiskuu”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2007

A. Christie, “Mäng peeglitega”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2005

F. Fellini, “Orkestriproov”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2004

G. B. Shaw, “Südamete murdumise maja”
lavastaja R. Baskin, Eesti Draamateater / Virumaa Muuseumid 2003

Ranevskaja – A. Tšehhov, “Kirsiaed”
lavastaja R. Baskin, esietendus Vanalinnastuudios 2001

Rollid Noorsooteatris:
Köögitüdruk – T. Rózewicz, “Valge abielu”
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1993

Molly – I. Horowitz, “Öö-öö”
lavastaja R. Baskin, esietendus 1993

Sinjoora Capuletti – W. Shakespeare, “Romeo ja Julia”
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1992

May – S. Shepard, “Armuhullus”
lavastaja M. Kalmet, esietendus 1992

Régine – P. Rey, “Minu tüdruk oli Régine”
lavastaja R. Allabert, esietendus 1991

Mänginud filmides:
“Daam autos” (Freyja Film 1992), “Suflöör” (Freyja Film 1993), “Tulivesi” (Tallinfilm/Faama Film 1994), “Nullpunkt” (Allfilm/ERR 2014), “Tuliliilia” (Meteoriit 2018).

Teinud kaasa televisoonis:
(“Öised lood”, “Vana daami visiit”, “Üksteisest läbi ja mööda”, “Kodu keset linna”) ja raadios (“Me mängime armastust”, “Peatus teel Buddha poole”).

Preemiad

2020 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia enim etendusi andnud naisnäitlejale

2019 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia enim etendusi andnud naisnäitlejale

2018 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia enim etendusi andnud naisnäitlejale

2017 Leida Rammo Fondi stipendium

2017 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia enim etendusi andnud naisnäitlejale

2016 Linnateatri kolleegipreemia parima naiskõrvalosa eest (Ema roll lavastuses “Sügise unenägu” ja Proua Klaudi roll lavastuses “Tagasitulek isa juurde”)

 

 

 

 

2005 Eesti Teatri Aastaauhind parimale naisnäitlejale

1999 Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud ühekordne loomestipendium

1998 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud naisnäitlejale

1997 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale

1996 Ants Lauteri nimeline auhind

1996 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale

1987 Voldemar Panso nimeline auhind