Inimesed

Egon Nuter

näitleja

Linnateatris töötab:
alates 2019. aastast näitlejana

Haridus:
1980. aastal lõpetas Eduard Vilde nimelise Tallinna Pedagoogilise Instituudi kultuurhariduse teaduskonna näitejuhtimise erialal

Võta ühendust:

Järgmised etendused

oktoober 2020

R 09.10
19:00
Väike saal
Enigma variatsioonid
T 13.10
19:00
Väike saal
Enigma variatsioonid
E 26.10
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
N 29.10
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
R 30.10
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
L 31.10
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl

november 2020

N 05.11
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
R 06.11
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
E 09.11
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
L 21.11
19:00
Väike saal
Enigma variatsioonid
T 24.11
19:00
Väike saal
Enigma variatsioonid

Muud olulisemad tööd

Rollid mujal:
H. Sarapuu, “Vihmapiisad ja kuupaiste”
lavastaja H. Sarapuu, Teater Varius 2018

Lennart Meri – H. Sarapuu, “Lennud”
lavastaja A. Kõrve, Teater Varius 2017

I. Horovitz, “Minu vana daam”
lavastaja E. Keerd, Endla Teater 2016

E. Coleman, „See on minu pidu ja teen mis tahan (suren või ära)”
lavastaja I. Eensalu, Vana Baskini Teater 2016

A. H. Tammsaare / U. Lennuk “Kõrboja perenaine”
lavastaja V. Kirs, Ugala teater 2016

S. Peltola “Erakordselt heatahtlik mees”
lavastaja T. Ingi, Ugala teater 2016

N. Simon “Paar sentimeetrit armastuseni”
lavastaja E. Aule, Oma Lava 2015

A. R. Gurney “Sylvia”
lavastaja T. Kask, Eesti Draamateater 2015

C. Churchill “Armastus ja informatsioon”
lavastaja A. Giurgea, Vene Teater 2014

A. Baker “Alustame algusest”
lavastaja A. Giurgea, R.A.A.A.M. 2014

K. O’Reilly, “Mandel ja merihobu”
lavastaja A. Noormets, Endla Teater 2014

E. Nuter, I. Taalmaa, “Egon ja Indrek”
lavastajad E. Nuter ja I. Taalmaa, Tallinna Kammerteater 2014

G. Linehan, “Teed juuakse kell viis”
lavastaja R. Baskin, Eesti Draamateater 2013

H. Ghanizadeh, “Kuningas sureb”
lavastaja H. Ghanizadeh, R.A.A.A.M. 2012

J. Giraudoux, “Undiin”
lavastaja A. Mäeots, Emajõe Suveteater 2012

A. Lindgren, Ü. Vinter, Ü. Raudmäe, “Pipi Pikksukk”
lavastaja A. Dvinjaninov, Rahvusooper Estonia 2011

V. Sigarev, “Valedetektor”
lavastaja J. Allik, Vana Baskini Teater 2010

D. Churchill, P. Yeldham, “Minu sõbratar maksuamet”
lavastaja E. Baskin, Vana Baskini Teater 2008

A. H. Tammsaare, “Ma armastasin sakslast”
lavastaja R. Trass, Kuressaare Linnateater 2008

A. Kivirähk, “Keiserlik kokk”
lavastaja I. Vihmar, R.A.A.A.M. 2008

Ants Laikmaa – K. Saukas, “Under”
lavastaja M. Karusoo, R.A.A.A.M. 2006

U. Vadi, “Georg”
lavastaja A. Vaarik, Smithbridge Productions 2005

T. Sinissaar, “Soolaev”
lavastaja R. Trass, Pärimusteater Loomine 2005

M. Camoletti, “Pidžaama kuuele”
lavastaja E. Spriit, Endla Teater 2005

N. Simon, “Pentsik pere”
lavastaja E. Baskin, Vana Baskini Teater 2005

Meri – A. Kivirähk, “Orav ja meri”
lavastajad A. Vaarik ja E. Nuter, Vanalinnastuudio 2004

Mänginud filmides:
“Võta või jäta” (Allfilm 2018), “Põrgu Jaan” (Homeless Bob Production 2018), “Elavad pildid” (Exitfilm 2013), “Lumekuninganna” (F-Seitse, Pomor Film 2010), “Nipernaadi” (Tallinnfilm 1983).

Mänginud seriaalides:
“Õnne 13”, “Tuulepealne maa”.

Töötanud:
Aastatel 1981–2002 Vanalinnastuudios näitlejana.
Aastatel 2002–2018 tegutses vabakutseline näitlejana.

Preemiad

2020 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale (Martin Lampe rolli eest lavastuses „Kant“ ja Abel Znorko rolli eest lavastuses „Enigma variatsioonid“)

 

2019 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale (Ants Rahuoja rolli eest lavastuses „Miljoni vaade“)