Inimesed

Anu Lamp

näitleja

Linnateatris töötab:
alates 1982. aastast näitlejana
(aastatel 2006-2010 ka kirjandusala juhatajana)

Haridus:
1982. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri X lennu näitleja erialal

Võta ühendust:

Järgmised etendused

detsember 2020

E 21.12
19:00
Hobuveski
John
T 22.12
19:00
Hobuveski
John

jaanuar 2021

L 16.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
5. novembri asendusetendus
E 18.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
6. novembri asendusetendus
T 19.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
9. novembri asendusetendus
L 23.01
19:00
Hobuveski
John
23. novembri asendusetendus

veebruar 2021

T 16.02
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
11. novembri asendusetendus

Rollid

Osatäitja

P. Piik / M.-L. Lill, "Teisest silmapilgust"
lavastajad P. Piik ja M.-L. Lill, esietendus 2016

Osatäitja

"Melujanu"
lavastajad H. Kalmet, P. Võigemast, M. Schmidt ja P. Piik, esietendus 2015

Ema

D. Kelly, "Armastus ja raha"
lavastaja S. Pukk, esietendus 2014

Proua Vile

K. Campbell, "Skangpoomijad"
lavastaja A. Vaarik, esietendus 2013

Esme Allen

D. Hare, "Amy seisukoht"
lavastaja M. Kiselov, esietendus 2011

Osatäitja

"Tallinna Linnateater laulab. Õnnelik õhtu"
muusikajuht R. Roose, esietendus 2010

Ema

J.-L. Lagarce, "Üsna maailma lõpus"
lavastaja U. Uusberg, esietendus 2010

Proua Tšissik

J.-L. Lagarce, "Meie, kangelased"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Sinjoora Frola

L. Pirandello, "Nii see on (kui teile nii näib)"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2006

Estragon

S. Beckett, "Oodates Godot'd"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2003

Anett

J. Tätte, "Palju õnne argipäevaks!"
lavastaja A. Vaarik, esietendus 2001

Kuninganna Anna

A. Dumas / E. Nüganen, "Musketärid. Kakskümmend aastat hiljem"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2001

Anna

M. Bitter jun., "Põhhjas"
lavastaja P. Tammearu, esietendus 2000

Teine näitleja

W. Shakespeare, "Hamlet"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Raskolnikova

F. Dostojevski / E. Nüganen, "Kuritöö ja karistus"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Celia Peachum

B. Brecht / K. Weill, "Kolmekrossiooper"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 1997

Hannah Jarvis

T. Stoppard, "Arkaadia"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1997

Netty / Britta

J. Rohumaa / M. Tuuling, "Ainus ja igavene elu"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1996

Anna Petrovna

A. Tšehhovi ainetel A. Adabašjan ja N. Mihhalkov, "Pianoola ehk Mehhaaniline klaver"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1995

Kuninganna Anna

A. Dumas / E. Nüganen, "Kolm musketäri"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1995

Madge

R. Harwood, "Kostümeerija"
lavastaja R. Baskin, esietendus 1995

Muud olulisemad tööd

Rollid Noorsooteatris:
Ema – T. Rozewicz, “Valge abielu”
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1993

Hildur – H. H. Gudmundsdottir, “Maestro”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1993

Noor naine lapsega – W. Saroyan, “Mu süda on mägedes”
lavastaja K. Raid, esietendus 1993

Dorine – Molière, “Tartuffe”
lavastaja R. Baskin, esietendus 1993

Teadustaja / proua Quesnet – P. Weiss, “Rahvasõbra tagakiusamine ja tapmine vaimuhaiglas sadisti juhtimisel”
lavastaja M. Unt, esietendus 1992

Ingriin – A. Gailit / J. Saar, “Niikaua kui sa ei tule, laulan sust…”
lavastaja K. Kilvet, 1991

Proua Linde – H. Ibsen, “Nukumaja”
lavastaja T. Savola, esietendus 1991

Medea – L. Razumovskaja, “Medea”
lavastaja T. Lõhmuste, esietendus 1990

Estelle – J. P. Sartre, “Väljapääsu ei ole”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1990

Mai – J. Metua, “Jüri Rumm”
lavastaja E. Spriit, esietendus 1990

Ema vaim – S. I. Witkiewicz, “Väikeses häärberis”
lavastaja M. Unt, esietendus 1990

Magdalene Lee – A. Christie, “Mõrv jõuluööl”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1989

“Maarjamaa”
lavastaja T. Lõhmuste, esietendus 1988

Claire – J. Genet, “Toatüdrukud”
lavastaja M. Unt, esietendus 1988

Tüdruk – J. Saar, “Kratimäng”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1988

Notsu – A. A. Milne, “Christopher Robin ja tema sõbrad”
lavastaja T. Oja, esietendus 1986

Rimma – H. Mäkelä / P. Saluri, “Härra Huu”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1986

Nele, Betkin – C. de Coster / G. Gorin /
O. Ehala, “Thijl Ulenspiegel”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1986

Kati – V. Koržets, “Tühivaim”
lavastaja E. Spriit, esietendus 1986

Niina – J. Saar, “Valge tee kutse”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1985

Õde Flinn – D. Wasserman, “Lendas üle käopesa”
lavastaja V. Gvozdkov, esietendus 1985

Alais – J. Goldman, “Lõvi talvel”
lavastaja R. Allabert, esietendus 1985

Regine – H. Ibsen, “Kummitused”
lavastaja M. Unt, esietendus 1984

Koolitüdruk – O. Luts / K. Komissarov /
K. Orro, “Kevade”
lavastajad K. Komissarov ja K. Orro, esietendus 1984

Eve – H. von Kleist, “Lõhutud vaas”
lavastaja M. Unt, esietendus 1984

Saša Glebova – A. Kazantsev, “Vana maja”
lavastaja V. Gvozdkov, esietendus 1982

Dunois’ paaž – G. B. Shaw, “Püha Johanna”
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1982

Tüdruk, kes arvas, et ema teab kõike –
M. Karusoo, “Kui ruumid on täis”,
X lennu diplomilavastus
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1982

Tüdruk, kes joonistas kana, aga ei kirjutanud “hen” – M. Karusoo, “Meie elulood”,
X lennu diplomilavastus
lavastaja M. Karusoo, 1982

Ö von Horvath / K. Orro, “Jumalata noorus”,
X lennu diplomilavastus
juhendaja K. Orro, esietendus 1981

Maria Kondratjevna Bokova, lasteabi inspektor, hiljem haridusosakonna inspektor – A. Makarenko / M. Karusoo, “Makarenko koloonia”,
IX lennu diplomilavastus
lavastaja M. Karusoo, 1979

Lavastused Linnateatris:
J.-L. Lagarce, “Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama”,
esietendus 2016

Arthur Valdesest inspireeritud lavastus “Keskööpäike”,
esietendus 2010

Rollid mujal:
Fr. R. Kreutzwald, “Kalevipoeg”
lavastaja Karl Laumets, Vanemuine 2018

Proua Haag, “Utoopia rannik. II osa. Laevahukk”
T. Stoppard / E. Nüganen, esietendus Eesti Draamateatris 2013

Ema, “Kirjad emale”
J. Smuul, dram. G. Tabor / G. Tabor, esietendus Kuressaare Linnateatris 2006

Naine – T. Kempinski, “Lahus elu”
lavastaja R. Baskin, esietendus Vanalinnastuudios 2002

Leedi Macbeth – W. Shakespeare, “Macbeth”
lavastaja A. Prosa, esietendus Rakvere Teatris 1999

Laura – A. Strindberg, “Isa”
lavastaja T. Savola, esietendus Eesti Draamateatris 1993

Salomé – O. Wilde, “Salomé”
lavastaja A. Lepik, esietendus Ugalas 1988

Siisike – M. Karusoo, “Nääripäev”
lavastaja M. Karusoo, esietendus Ugalas 1983

Viktoria – A. Tšervinski, “Viktoria”
lavastaja I. Normet, esietendus Pärnu Draamateatris 1983

Antigone – J. Anouilh, “Antigone”,
X lennu diplomilavastus
lavastaja L. Peterson, esietendus Ugalas 1982

Tiiu – H. Raudsepp, “Vedelvorst”
lavastaja J. Viiding, esietendus Draamateatris 1981

Mänginud telelavastustes:
“Väikevend ja Karlsson katuselt” (ETV 1988), “Squirrell” (ETV 1990), “Kummaline missis Savage” (ETV 1990)

Mänginud seriaalides:
“M-klubi” (BEC 1999-1996) ja “Klass: elu pärast” (ETV, 2010)

Mänginud filmides:
“Õnnelik lapsepõlv” (Tallinfilm 1988), “Ma olen väsinud vihkamast” (stuudio SEE 1995) ja ETV meelelahutussaadetes.

Muud tööd:
Alates 1994. aastast tegutsenud õppejõuna EMTA lavakunstikoolis.

Tõlkinud arvukalt näidendeid inglise ja prantsuse keelest.

Preemiad

2020 Emakeeleõpetuse sõbra tiitel Eesti emakeeleõpetajate seltsilt

2019 Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale (Mertis Katherine Graveni rolli eest lavastuses „John“)

2015 Prantsuse riiklik teeneteorden “Chevalier de l’ordre du merite” (rollide eest prantsuse näidendites)

2013 Venemaa rahvusvahelise filmifestivali KINOŠOK naispeaosatäitja preemia filmi “Elavad pildid” eest

2013 Eesti Päevalehe preemia

2012 Linnateatri publikupreemia

2012 Eesti Vabariigi Kultuuripreemia Esme Alleni rolli eest lavastuses “Amy seisukoht”

2011 Linnateatri kolleegipreemia lavastuse “Keskööpäike” eest

2010 Linnateatri kolleegipreemia parima naiskõrvalosa eest (proua Tšissiku roll lavastuses “Meie, kangelased”)

2010 Parima lavastuse preemia lavastusele “Keskööpäike” Balti Teatri Festivalilt

2007 Raadioteatri näitlejaauhind

2007 Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt algatatud Aasta Keeleteo rahvaauhind

2007 Priit Põldroosi nimeline teatrimõtte auhind

2007 Eesti Näitemänguagentuuri aastaauhind

2003 Karl Adra nimeline preemia

 

 

 

 

2003 Aleksander Kurtna nimeline auhind 2002. aastal esietendunud näidendite “Tõestus”, “Kopenhaagen” ja “Pühapäev” eesti keelde tõlkimise ja senise kõrgetasemelise ning mahuka tõlkeloomingu eest

2002 Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale

2001 Linnateatri kolleegipreemia parima naiskõrvalosa eest

2001 Valgetähe V klassi orden

2000 Teatrikunsti aastapreemia – parim kõrvalosatäitja

1999 Vabariikliku teatrifestivali “Draama ’99” parima naisnäitleja preemia kõrvalosa eest

1997 Eesti Kultuurikapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud ühekordne loomestipendium

1996 Vabariikliku teatrifestivali “Draama ’96” parima naisnäitleja preemia

1996 Teatrikunsti aastapreemia – parim naisnäitleja

1995 Eesti Kultuurikapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud ühekordne loomestipendium

1993 Eesti Teatriliidu A. Kurtna nimeline preemia

1990 Teatrikunsti aastapreemia – parim naisnäitleja

1989 Ants Lauteri nimeline auhind