Uudisvoog

Oliver Berg: kõrvalpilk

Blogi - 14.01.2019

Artikkel ilmus Tallinna Linnateatri kevadsuvises repertuaarivihikus.

Lisaks teatri põhitööle, milleks on kasvavale infotulvale ja selle haldamisvajadusele õnneks jätkuvalt repertuaari kuuluvate etenduste andmine, toimub Linnateatris siiski veel nii mõndagi põnevat. Ja seda just nimelt publikut silmas pidades. Elu käib ja seda elu sooviksime heameelega kõigi huvilistega jagada. Niisiis tasub meie koduleheküljel repertuaari all silma peal hoida ka kõrvalprogrammi rubriigil, kuna sealt jookseb hooaja jooksul läbi omajagu tähelepanuväärseid spontaansemaid ettevõtmisi. 

Oleme värskendanud oma klubiõhtute traditsiooni Lai 25 asuvas Teatrisõprade klubis. Uuslavastuste puhul tuleme reeglina trupiliikmetega kokku, et pisut juttu puhuda. Neil kordadel katsume alati külla kutsuda ka mõne oma ala asjatundja majast väljas, et ikka vajalik kõrvalpilk oleks tagatud. Klubiõhtute sissepääs on tasuta, pakutakse ka küpsist-kohvi. Ühtlasi on kõik kohtumisõhtud internetiavarustes järelkuulatavad: soundcloud.com/linnateater. Sealsamas on järekuulatavad ka meie lugemisüritused. Teater loeb materjale, mis ühel või teisel põhjusel on meie pilku haaranud. Nii annavad valitud näidenditele meie näitlejad esialgse hääle lootuses, et nende tekstide tõeline lend ootab alles ees. 

Aeg-ajalt korraldame ka teatrimaailmaga – olgu siis kohaliku või välismaisega – seonduvaid kinoõhtuid, et vanu aegu meelde tuletada ja uutele aegadele tähelepanu pöörata. Neilgi puhkudel toovad käsitletud teemaga kursis inimesed oma sõnadega pisut lisaperspektiivi. Ja neilgi puhkudel on oodatud kõik huvilised, ilma et pileti ostmine peaks kellelegi takistuseks osutuma. 

Ja siis on muidugi meie sügisel menukalt alustanud teatrikontsertide sari. Tõmbame tähelepanu kodumaistele artistidele, kes Eesti teatrimaastikul oma heliloomingu omapäraga eredalt meelde jäävad. Soovime luua võimalikult mitmekesise läbilõike aktuaalsetest muusikutest, kellest mõni juba on elav legend ja kellest mõni on selleks kasvamas. Talvine teatrikontsert toimub 30. jaanuaril, kui Hobuveskis astub üles Lauri-Dag Tüür. Kevadet võtame 20. märtsil vastu Argo Valsis seltsis. Piletiinfo ja teave järgmiste kontsertide kohta leiate teatri kodulehelt. 

Ja nii need aastad ja aastaajad mööduvad, ikka üksteise järel. Igal asjal oma aeg. Niisiis tulgem kokku, et neid aegu ja sündmuseid üksteisega jagada ja koos nautida. On ju teater lisaks kohalolekule ka koosolemise kunst.