Uudisvoog

„Õhtu rannal“ – Tallinna Linnateatri näitlejad ja VHK keelpilliorkester esitavad Eesti kontserdilavadel Valter Ojakääru laule

Uudised - 20.11.2023

Tähistamaks 100 aasta möödumist armastatud helilooja, saksofonisti, džässmuusika propageerija ja muusikapublitsisti Valter Ojakääru (1923–2016) sünnist, on Tallinna Linnateater koostöös Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkestriga ette valmistanud kontsertkava „Õhtu rannal. Valter Ojakäär 100“, millega külastatakse kontserdimajasid üle Eesti.

 Kontserdi programmi on Ojakääru ja tema kaasaegsete loomingust kokku pannud Tallinna Linnateatri muusikajuht Riina Roose. Nagu Roose varasemadki kavad, sisaldab „Õhtu rannal“ ka väikest sõnalist osa, mis pakub toredaid teadmisi ja vaimukaid killukesi Valter Ojakääru ja tema ajastu kohta. Roose on rõhutanud Ojakääru loomingu puhul just sõna ja muusika head kooskõla, millest on sündinud palju meie levimuusika klassikat nagu näiteks „Olematu laul“, „See pole see“, „Oma laulu ei leia ma üles“ jpm.

Dirigent Rasmus Puuri juhatamisel astub lavale Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester koos mitmete külalismuusikutega, arranžeeringud on kirjutanud Jaak Jürisson, Rasmus Puur ja Tõnis Kõrvits, kontserdi meeskonda kuuluvad toonmeister Tanel Klesment, heliinsener David Kaljurand, koreograaf Eve Mutso, kunstnik Kristjan Suits, kostüümikunstnik Anu Konze, valguskunstnik Emil Kallas ja produtsent Jüri Leiten. Laulavad Hele Kõrve, Sandra Uusberg, Evelin Võigemast, Andero Ermel, Indrek Ojari, Rain Simmul, Mart Toome ja Kaspar Velberg.

Kontserdid toimuvad 20. novembril ja 6. detsembril Salme Kultuurikeskuses, 23. novembril Vanemuise kontserdimajas, 5. detsembril Jõhvi kontserdimajas ja 9. detsembril Pärnu kontserdimajas.