Uudisvoog

Novembris näitab Linnateater nii post-dramaatilist teatrivormi kui elusat klassikat

Uudised - 15.11.2021

Novembri lõpus üllatab Linnateater oma vaatajaid kahe uue täiendusega repertuaaris, teatrikunsti kahest vastandlikust servast.
19. novembrist alates etendub Salme Kultuurikeskuse väikesel laval Markus Helmut Ilvese post-dramaatiline lavastus „Vabalt peetavate kanade munad“, noorte teatritegijate särtsakas ühislooming, mis sündis ühenduste otsimise ja argiste imede teemal kohtudes ning peaks oma traditsioonilist narratiivi eirava vormiga kõnetama kaasaegse teatri huvilisi kui ka žanriüleselt kõiki teatrisõpru. Algselt loodi see väikese suveprojektina Voyadzeri teatrisaalis, talve tulles aga otsustas Linnateater „Vabalt peetavate kanade munad“ oma tiiva alla võtta. Lavastust kroonib väga tugev ja isiklik näitlejatöö.
Teatrivormilises mõttes vastukaaluks jõuab 26. novembril Salme Kultuurikeskuse suures saalis lavale Maksim Gorki „Põhjas“, mille Uku Uusberg tõi algselt välja 2018. aastal Linnateatri Põrgulaval ning mis kujutab endast maiuspala klassikalise teatri austajatele. Teekonnal Põrgulavalt Salme Kultuurikeskuse suurele lavale on „Põhjas“ teinud läbi mitmeid uuendusi, lavastuse tuum on aga jäänud samaks. Mõnes mõttes on selle uuenenud lavastuse näol tegu ka Indrek Sammuli tagasitulekuga Linnateatrisse. Lisaks Indrekule on trupiga liitunud Maiken Pius. Unustamata veel 16 näitlejat, kes kõik loovad isikupärased rollid suures lavaloos. Polüfooniliselt kirjutatud näidendis “Põhjas“ on sees vahetu elutunne ajast, mis eksisteeris napilt enne maailmasõdu. Kogu lavalugu kõlab ka täna erakordselt aktuaalselt. See on olnud Gorki kõige menukam näidend läbi aegade.