Uudisvoog

Linnateatris avatakse Mladen Kiselovi mälestusnäitus

Uudised - 08.06.2018

Esmaspäeval, 11. juunil kell 16.00 avatakse Tallinna Linnateatri Panso saalis lavastaja Mladen Kiselovi 75. sünniaastapäevale pühendatud mälestusnäitus.

Mladen Kiselov oli rahvusvaheliselt tunnustatud bulgaaria päritolu lavastaja ja teatriõppejõud. Ta lavastas nii algupärandeid kui ka paljude klassikaliste autorite loomingut, töötades oma elu jooksul nii Bulgaarias, USAs, Venemaal kui ka Kanadas. Ühtlasi tegi ta režissöörina mitu filmi ning osales filmides ka ise näitlejana. 

Lisaks tööle välismaal jõudis ta tuua välja neli teatrisündmuseks tõusnud lavastust ka Eestis: Edward Albee „Kes kardab Virginia Woolfi?“ (2010) ja David Hare’i „Amy seisukoht“ (2011) Tallinna Linnateatris, Sam Shepardi „Maetud laps“ Vanemuises ja David Edgari „Nelipühad“ Eesti Draamateatris. Kiselov õpetas noori näitlejaid EMTA lavakunstikoolis, sealhulgas paljusid Tallinna Linnateatri praeguseid näitlejaid, ja Eesti Nuku- ja Noorsooteatris. Oma töö eest pälvis ta mitmeid mainekaid preemiad.

Mälestusnäitus kajastab väikest osa Mladen Kiselovi loominguliselt väga rikka elu eri etappidest – kujunemist, valikuid, pedagoogilisi ja eetilisi põhimõtteid, Eestis tehtud lavastuste retrospektiivi ja kolleegide järelhüüdeid. Näituse koostas Eneken Aksel, kujundas Kadri Hallik.