Uudisvoog

Linnateater tähistas 54. sünnipäeva

Blogi - 17.02.2020

13. veebruaril tähistas Tallinna Linnateatri oma 54. sünnipäeva. Teatri praegusele ajajärgule kohaselt keerles suur osa päevast ehitust puudutavate teemade ümber ja koos Tallinna Linnavaraametiga peeti Suur-Sõjamäel maha uue tootmishoone sarikapidu.

Sissejuhatuse sünnipäevapidustustesse tegid Kristjan Suits ja Külli Teetamm, kes juhtisid ehitusteemalist ekskursiooni oma kolleegidele. Alguses koguneti Lavaauku, et meenutada, kuidas Noorsooteatri/Linnateatri ehitussaaga alguse sai, ning seejärel sõideti Suur-Sõjamäele, uue tootmishoone sarikapeole. Kaasaegses tootmishoones hakkavad tulevikus paiknema Linnateatri töökojad ja teater saab tänu sellele juurde mitmeid tehnilisi võimalusi.

Sõnavõttudega esinesid Tallinna Linnavaraameti juhataja Einike Uri, abilinnapead Eha Võrk ja Vadim Belobrovtsev, Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään, Linnateatri direktor Raivo Põldmaa ja ehitusfirma Eston Ehitus AS esindaja. Sooja supi ja pirukatega keha kinnitanud, siirdusid ekskursandid edasi Salme Kultuurikeskusesse, et heita pilk hetkel remondis olevale hoonele, millest saab Linnateatri ajutine kodu uue teatrikompleksi ehituse ajaks.

Teatrirahval on igal aastal kombeks oma eelkäijaid meenutada, niisiis jätkus päev Metsakalmistul, kus Alo Kõrve, Arbo Marani ja Siim Vahuri eestvedamisel sai kogeda humoorikat-aupaklikku audiolavastust „See öö, see vanamees, see tulease“. Lähiajal ilmub see heliriba ka Linnateatri SoundCloudi lehele, nii et kõigil teatrisõpradel on soovi korral samuti võimalus seda mälestuste rada mööda uitama minna.

Kui Riina Roose ja Toomas Kiho juhitud viktoriin oli edukalt läbitud, jõudis kätte õhtu kõige oodatum hetk, preemiate üleandmine (loe, kes olid tänavused laureaadid), mida viisid läbi Margus Tabor ja Raivo Põldmaa, ning pidu jätkus koos ansambliga Puuluup.