Uudisvoog

Linnateater jagas kolleegipreemiaid

Uudised - 13.02.2018

Eile, 13. veebruaril tähistas Tallinna Linnateater oma 52. sünnipäeva. Traditsiooniliselt jagati õhtusel üritusel kolleegipreemiaid ning kuulutati välja ka publiku lemmiknäitleja.

Preemaid jagunesid järgnevalt: parimaks lavastuseks valisid kolleegid lavastuse “Macbeth”, lavastajaks Antti Mikkola. Parima kujunduse preemia pälvis Kristjan Suits lavastuse “Kaks vaest rumeenlast” lava-, video- ja valguskujunduse eest. Parimaks lavastust toetavaks kujunduseks hindasid kolleegid Tiiti Hynnineni video- ja valguskujundust lavastusele “Macbeth”.

 

Sel aastal anti välja koguni kaks parimat naisnäitleja ja meesnäitleja preemiat. Naisnäitleja preemiad pälvisid Hele Kõrve Leedi Macbethi rolli eest lavastuses “Macbeth” ning Džiina rolli eest lavastuses “Kaks vaest rumeenlast” ja Sandra Uusberg Ljubov Andrejevna Ranevskaja rolli eest lavastuses “Kirsiaed”. Parima meesosatäitja auhinnad said Alo Kõrve Macbethi rolli eest lavastuses “Macbeth” ning Jepidohhovi rolli eest lavastuses “Kirsiaed” ja Kaspar Velberg Lopahhini rolli eest lavastuses “Kirsiaed” ja Seytoni rolli eest lavastuses “Macbeth”.

 

Tallinna Linnateatri publiku lemmiknäitleja tiitli pälvis Argo Aadli.

 

Lisaks lavastustele ja rollidele said tunnustatud ka teised teatritöötajad. Parimaks lavastusala töötajaks valisid kolleegid vanemhelitehnik Haar Tammiku. Parimaks maja töötajaks kuulutati trupijuht Triinu Sillaste. Eripreemia pälvis haldusjuht Rain Raabel Hobuveski restaureerimistööde ning oluliste ehitustööde vedamise eest.

 

Tallinna Linnateatri juhtkond tunnustas 2017. aastal enim etendusi andnud näitlejaid, Epp Eespäeva (149 etendust) ja Indrek Ojarit (142 etendust). Juhtkonna preemiad pälvisid turundusjuht Margus Küppar ning vanemvalvelauatöötaja Kaja Klein.

 

Lisaks tunnustasid teatritöötajaid ka Linnateatri toetajad ning koostööpartnerid. Espaki preemia pälvis Argo Aadli, Nordeconi preemia grimeerija Annifrid Muda, Eesti Päevalehe preemia Sandra Uusberg ning ABC Motorsi preemia sai Indrek Ojari.

 

Palju õnne kõikidele võitjatele!