Uudisvoog

Linnateater avas Põhja-Eesti Pimedate Ühingu vaipade näituse

Uudised - 08.02.2023

Tallinna Linnateatri lavastus „Poiss, kes nägi pimeduses“ räägib loo poisist, kes kasvas üles ainukese nägijana pimedate kogukonnas. Sel nädalal avati Salme Kultuurikeskuse II korruse lillas saalis Põhja-Eesti Pimedate Ühingu vaipade näitus, millega soovime pöörata tähelepanu nende inimeste käekäigule, keda nägijad pahatihti ei märka. Näitusel on üleval nägemispuudega inimeste poolt kangastelgedel kootud vaibad, mis on valmistatud taaskasutatud materjalidest.

Vaipade autorid on Aire, Kamo, Nastja, Mari-Liis, Zanna, Aime, Olga ja Maia. Nad käivad kord nädalas Tondi 8a majas kangastelgedel taaskasutusmaterjalidest vaipu kudumas ja kolm korda nädalas valmistavad ka keraamikatooteid.

Näitusel olevaid vaipu saab osta ja kogu tulu läheb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu toetuseks. PPÜ maja vajab hädasti remonti ja seda ähvardab hetkeseisus sulgemine, niisiis on iga toetus väga abiks.

Vaipade ostmine toimub ainult sularaha eest. Ostusooviga pöördu Linnateatri piletööri poole, kes müüb kavalehti. Lisaks on väikese lava ees väljas ka Eesti Pimedate Liidu annetuskast.

 

Põhja-Eesti Pimedate Ühingule saab annetada ka otse ülekandega: Põhja-Eesti Pimedate Ühing
EE722200221052069616 Swedbank

või ühingu kodulehelt makselingiga.

Annetusi Eesti Pimedate Liidu toetuseks saab teha kontole IBAN EE912200221010067304 Swedbank

 

Näitus jääb avatuks mai lõpuni.