Uudisvoog

Linnateater andis välja läti tipplavastaja Alvis Hermanise päevaraamatu

Uudised - 28.11.2018

Tänavuse Tallinna Linnateatri festivali Talveöö unenägu fookuses on sel aastal läti tipplavastaja Alvis Hermanis, kelle viis auhindadega pärjatud lavastust etenduvad detsembris Eestis. Lavastamise kõrval on Hermanis pannud kirja raamatu Päevik, mis dokumenteerib tema töid, tegemisi ning mõtteid ja mälestusi hooajal 2015/2016.

Ühe aastaga jõudis ta lavale tuua Gogoli “Revidendi” Viinis, Barõšnikovi monolavastuse Riias, ning kolm ooperit Pariisi Rahvusooperis, La Scalas ja Salzburgis. Päeviku pani eesti keelde kirjanik Contra ja andis välja Tallinna Linnateater.

“Mul on hea meel, et sain seda raamatut tõlkida. See päevik on mõttetihe, tühja juttu kirja ei panta. Ma ei tea, kas midagi on kirjastamise käigus ka maha tõmmatud, aga raamat on mõttetihe ja iga päev mul tuleb midagi pähe, ükskõik, mis suvalisel teemal. Ei tarvitse olla teatriteema, aga ütlen, et Hermanis ütles nii,” rääkis “Aktuaalsele kaamerale” tõlkija Contra.

“Selles päevikus on hästi palju isiklikku, palju infot tema perekonna kohta. Aga mis on päris vastuoluline ja millega minul isiklikult lugejana oli natuke probleeme, on tema poliitiline rahvuskonservatiivne maailmavaade. Hermanise puhul on muidugi eriti tähelepanuväärne see, et ta toob ühe hooaja jooksul välja 4–5 uuslavastust ja tegeleb 6–7 lavastusega samaaegselt,” märkis teatriteadlane Anneli Saro.