Uudisvoog

Linnateater alustas uut hooaega seenelkäiguga

Uudised - 27.08.2018

Tallinna Linnateatri 54. hooaja avaüritus kujunes laupäeval selliseks, et teatrirahvas võttis Laialt tänavalt publiku kaasa ning sõitis Läänemaa metsadesse looduse rüppe.

Bussisõidul andsid seeneriigist ülevaate eesti mükoloogid Kadri Põldmaa, Veiko Kastanje ja Tõnu Ploompuu. Kohapeal oli võimalus minna eriteemalistele jalgsimatkadele ühes Linnateatri näitlejate ja teiste töötajatega. Soovi korral sai rannas lõõgastuda või katsetada oma avastamisrõõmu RMK külastuskeskuses.

Pärast matka söödi ühiselt suppi, ühtlasi loositi välja teatriteemalisi kingitusi. Ehkki seenesaak jäi täna tagasihoidlikuks, õnnestus metsast leida mõned lambatatikud, harilikud kasepuravikud, sametvahelikud, valged kärbseseened, nabaseened, kübarnarvikud, harilikud metskõrgesed, lehviknahkised, loduriisikad ja palupuravikud. Nii loeti päev kordaläinuks ja teatrihooaeg avatuks.

Uuel hooajal jõuab Linnateatri lavadele töid erinevatelt mainekatelt eesti lavastajatelt. Uusi lavastusi on oodata Mehis Pihlalt, Hendrik Toomperelt, Elmo Nüganenilt, Peeter Tammearult ja Diana Leesalult.

Uue hooaja esimese uuslavastusena toob Mehis Pihla Hobuveskis lavale Annie Bakeri näidendi “John”. Inimsuhete varjatud keerdkäikudest kõnelev draama viib vaataja kaasaegsesse Pennsylvaniasse, kus ühte Gettysburgi isepärasesse külalistemajja saabub noor paar, kes justkui peaks pilvitult oma väikest puhkust nautima. Aja möödudes ilmuvad aga pilvedena välja küsimused, mis igas suhtes ühel hetkel vastu vaatavad ja pooled proovile panevad. Mängivad Liis Lass, Anu Lamp, Märt Pius ja Helene Vannari. Lavastus esietendub 6. oktoobril Hobuveskis.

27. oktoobril jõuab Taevalavale “Mineku eel”, mille lavastab Hendrik Toompere (Eesti Draamateater). Euroopas hetkel ühe mängituma näitekirjaniku Florian Zelleri näidend on segu tragöödiast ja farsist, milles autor alatihti vaatajal tooli alt tõmbab. See on labürint, kus me jahime tõde, aga niipea, kui tundub, et oleme tal sabast kinni saanud, võtab see teise vormi ja libiseb minema.

Sel hooajal stardib ka uus teatrikontsertide sari, kus astuvad üles muusikud, kes on tuntud oma teatri- ja filmimaailmale loodud heliteostega. Sarja esimene kontsert toimub 12. septembril algusega kell 19.00. Esinejaks on Ardo Ran Varres Film Music Band koosseisus Jorma Toots klahvpillidel, Andre Maaker kitarridel, Ahto Abner löökpillidel, Lauri Kadalipp saksofonidel ja flöödil ning Ardo Ran Varres ise. Erikülalisena liitub bändiga ka Liisi Koikson.

Detsembris toimub kümnendat korda rahvusvaheline teatrifestival “Talveöö unenägu”, mis on pühendatud mainekale Euroopa tipplavastajale Alvis Hermanisele. Tallinnas etendub viis auhinnatud draamalavastust, mis sillutasid Hermanisele tee Euroopa nimekatesse teatrimajadesse.

Alanud hooaeg jääb plaanide kohaselt viimaseks täispikaks hooajaks praeguses hoonetekompleksis enne ehitust. Arhitektuuribüroo Salto võidutöö põhjal kavandatud Linnateatri ehitustööd peaks algama järgmise aasta sügisel. Ideekavandi kohaselt valmib Lai tn 23 asuva teatrimaja sisehoovi uus 350-kohaline Põrgulava koos lavatorniga, 130-kohaline blackbox ning vabaõhulava 500 vaatajale.