Miks on elu sageli selline, et ühest küljest kõik möödub, teisalt jääb aga justkui alati samaks? Tanja ja Varja – keskealine mõisaproua ja tema arstist sõbranna – otsustavad kutsuda üle pikkade aastate külla oma ühise lapsepõlvesõbra Kolja, kes tegutseb Moskvas advokaadina. Kolja saabubki pahaaimamatult maale suvitama, taipamata alguses, et küllakutse ei olnud päris vaba tagamõtetest – Tanja loodab, et Kolja suudab panna mõistuse pähe tema abikaasale Sergeile, kes on viinud mõisa laostumise äärele, Varja aga loodab äratada taas ellu kunagisi õrnu tundeid. Üllatusega leiab Kolja ka, et Tanja noorem õde Nataša on sirgunud ninatargast plikast kauniks naiseks, kellel on omad unistused ja ootused.

„Igatsus“ räägib igatsusest. Oskamatusest. Purunenud lootustest. Ja sellest, et elu läheb kõigele vaatamata edasi. Briti autori William Boydi näitemäng, mis põhineb Anton Tšehhovi jutustustel „Minu elu“ ja „Tuttavate juures“, on suutnud tabada Tšehhovi üht läbivat peateemat – järelejätmatut nostalgiat kellegi või millegi järele, igatsust olla kuskil mujal, kellegi teisega või keegi teine, samas küsimata endalt, kas ma võtan midagi ette, et olukorda muuta.

William Boyd (s 1952) oh Ghanas sündinud tunnustatud briti kirjanik, kelle muuhulgas Aafrika ja Filipiinidel aset leidvad romaanid analüüsivad tihtipeale inglaslikkuse elujõudu tänapäeva globaalses maailmas. Boyd on kirjutanud ka ametliku järje Ian Flemingi James Bondi lugudele. 2013. aastal valminud „Igatsus“, mis on tema esimene ja siiani ainus näidend, jõudis Eestis lavale esmakordselt.

NB! Lavastuses on stseene, kus suitsetatakse! 

Preemiad

Anne Reemann - Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima naispeaosa eest, 2015; Eesti Teatri Aastapreemia parima naispeaosa eest, 2015

Lisalugemist

Siit leiad William Boydi "Igatsuse" aluseks olnud Anton Tšehhovi jutustused, millest üks, "Tuttavate juures", tõlgiti eesti keelde esmakordselt.

"Tuttavate juures", tõlkija Toomas Kall, ava pdf-fail siit.   
"Minu elu", tõlkija Anna Tulik, ava pdf-fail siit. Ilmunud kogumikus Anton Tšehhov, "Novelle ja jutustusi", VI köide, Eesti Riiklik Kirjastus, Tallinn 1963

Meediakaja

""Томление" по Чехову", 28.06.2014, Den za Dnjom
"Meil ei ole õnne ega tulegi ...", 19.06.2014, Sirp
"Novellikirjanike tšempioni sugulane", intervjuu William Boydiga, 19.06.2014, Sirp
"Igatsuse varjundite tundeküllus", 5.06.2014, Teatritasku, Maaleht 
"Arvustus: Pantalone pisaraid ei usu", 4.06.2014, Kultuur.err.ee 
"Arvustus: palavikuline Tšehhov", 4.06.2014, Postimees 
"Nüganen: näitlejal on soov eksisteerida Tšehhovi maailmas", 30.05.2014, ETV kultuuriuudised
"William Boyd - elu on pigem irooniline ja absurdne kui traagiline", 27.05.2014, EPL 
"William Boyd - 20. sajandi kirjanduslik kajastaja", 18.05.2014, Postimees 
"Tšehhovlik igatsus ehk Nüganeni uuslavastus", 7.05.2014, Postimees