Uudisvoog

Kuula: Liis Sein “Kustpoolt puhub tuul”

Blogi - 17.05.2018

Seekord tutvustasime oma näitlejatega uut kodumaist dramaturgiat, fookuses oli Liis Seina näidend „Kustpoolt puhub tuul“. Seina töö, mille keskseteks tegelasteks on pimedad muusikud, märgiti ära ka Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel. Tekst paistab silma oma tundliku stiiliga ja originaalse ning üldistusvõimelise teemapüstitusega. Niisiis kasutame võimalust, et anda näidendile Teatrisõprade klubis esialgne hääl.

Selleks puhuks tuli Linnateatri näitlejatega töötama Eesti Lavastajate Liidu esimees Jaanika Juhanson, kes lugemist juhtis. Juhansonil on endal tänuväärne kavatsus Seina näidend tuua tulevikus lavale koos Terateatri rahvaga – trupp, mis koosnebki pimedatest ja vaegnägijatest. Terateatri trupiliikmed tulid kuulama ka Linnateatri näitlejaid, et pärast lugemist samuti osa võtta väikesest temaatikast tõukuvast arutelust. Kohal oli ka näidendi autor Liis Sein ise.

Linnateatri näitlejatest andsid tegelastele oma hääled Mikk Jürjens, Tõnn Lamp, Liis Lass, Ursula Ratasepp, Külli Teetamm ja Andrus Vaarik.

Liis Sein on kirjutanud näidendeid ja lühinäidendeid, mis on ära märgitud ETA näidendivõistlustel ja toodud ka lavadele Eesti eri otstes – olgu siis Hiiumaal või Viljandis. Tallinnas on tema tekste varemgi lavastatud lugemise formaadis ette kantud – 2016. aastal tegi seda VAT Teater näidendiga „Kataloog“. Huvi näitekirjanduse vastu on autoril ilmnenud ennekõike tänu Drakadeemia kogemusele. Hetkel töötab Liis Sein Eesti Lastekirjanduse Keskuses juhiabina.