Salme Kultuurikeskuse kirjeldustõlge ja liikumisjuhis

Üldinfo

Salme Kultuurikeskus asub Tallinnas, Kalamaja asumis, aadressil: Salme 12. Hoone vasakut külge piirab Salme ning paremat Graniidi tänav. Kultuurikeskuse eest jookseb läbi Tõllu, tagant Kalevi tänav.

Kohapeale on võimalik tulla kesklinnast jalgsi (umbes 15 minutit), autoga (tasuta parkimine Salme kultuurikeskuse juures), trammiga (nr 1, 2, 5) peatusesse Salme või bussiga (nr 3) peatusesse Kungla ja Kalamaja.

Ratastooliga liikujale on eraldi sissepääs hoone paremal küljel, kus paikneb invatõstuk 1. korrusele jõudmiseks. Hoones sees on võimalik kasutada häälteavitusega ja taktiilsete nuppudega lifti eri korruste vahel liikumiseks.

Tallinna Linnateater korraldab nägemispuudega külastajatele kirjeldustõlkega etendusi. Vastava märkega etenduse leiab teatri mängukavast.

Olulisemad telefonid:

Salme Kultuurikeskuse valvelaua telefon: 641 6425 ja 5190 9433

Linnateatri kassa telefon: 665 0800

Kohvik “LEELO” telefon: 5305 9875

Salme Kultuurikeskuse hoone ja ümbrus

Hoone

Salme Kultuurikeskus on massiivne, 3- korruseline, risttahuka-kujuline kivihoone.

Ligikaudu 88 m pikk, 36 m lai ning 22 m kõrge. Peasissepääs asub hoone kitsamas küljes, samas suunas kaks tänavavahet kaugemal kulgeva Kopli trammiteega.

Hoone ehitati 1965. aastal nõukogude esindusarhitektuuri vaimus. Sel on laia trepistiku ja sammastega esikülg, mis eendub pisut ning on teistest hooneosadest veidi kõrgem. Fassaad on kaetud helebeeži ja punakaspruuni terrasiitkrohviga, lihtsad ristkülikukujulised aknad on tumepruunide raamidega, madal viilkatus plekiga kaetud.

Hoone vasakul ja paremal küljel on üks pikk ülalt-alla kulgev akenderivi, mille taga on maja sisemuses trepihallid.

Kultuurikeskuse tagaküljel on kõrge pandusega ja kahest küljest tõusev kivitrepp hoone teenindamiseks.

Hoone välis- kui ka sisearhitektuur on reeglina läbivalt sümmeetriline.

 

Ümbrus

Kultuurikeskus asub keset väikest ristkülikukujulist haljasala. Kirjeldatud on hoone eest, liikudes järk-järgult hoonest kaugemale. Esiküljel, enne treppe, on jalakäiatele mõeldud betoneeritud plaatidest plats, mille tsentris on madala hekiga ümbritsetud nelinurkne roosipeenar mõõtudega 6 x 7 m. Platsi eesmistes nurkades on samuti madala hekiga ümbritsetud murulapid suurusega 10 x 10 m.

Ümber maja kulgeb katkematult kaherealine asfalteeritud sõidutee, mille laius on u 7 m. Kummaski hoone esinurgas on üle sõidutee tähistatud ülekäigurada, mille algust tähistab reljeefne, betoonist teekattemärgis. Ülekäigurajad asuvad kõrgemal künnisel. Hoone eest kulgeb siin märkamatult läbi ka kitsuke Tõllu tänav.

Edasi, maja ümbritsevast sõiduteest kaugemale liikudes, on hoone ees ja külgedel betoonkividega kaetud parkimisplatsid. Kaks tähistatud invaparkimiskohta on hoone paremal küljel, keskel. Suuremate sõidukite parkla asub vasakul küljel, tagapool.

Hoone ees on tavaparkla. Kõikidel sõiduautode parkimiskohtadel paigutuvad autod otsaküljega Salme Kultuurikeskuse poole.

Parklaid piirab kõrghaljastusega, avatud territoorium, kus on betoneeritud kividest kõnniteed ning pinnakattega rajad jalutamiseks.

Haljasala ümbritsevad tänavad ning väikesed, eriilmelised kortermajad. Esikülje vastas, kohe haljasala kõrval, on metallaiaga ümbritsetult Kalamaja Põhikool.

 

Kuidas tulla?

Autoga

Soovitame pigem kasutada isiklikku autot või taksot, kuna trammi või bussiga tulles on eristatavaid maamärke liialt vähe.

Kultuurikeskuse ees on 25 ja paremal pool 13 parkimiskohta külastajatele. Samuti võib parkida lähedalasuvate tänavate ääres. Salme Kultuurikeskus asub Tallinna linna tasuta parkimise alal. Lisainfot parkimise kohta leiab: www.parkimine.ee/parkimisinfo/tallinn.

Majaesisest parklast jääb peasissepääsuni umbes 30-40 meetrit, olenevalt parkimiskohast.
Kultuurikeskuse parempoolses küljes, keskel, on tähistatud invaparkimiskohad, otse parempoolse, ratastoolile mõeldud sissepääsu vastas. Antud küljeuksest sisenedes pääseb invatõstukini, mille kandevõime on 240 kg.

Vajadusel helistada Salme Kultuurikeskuse valvelaua telefonil 6416425 ja Teid abistatakse.

Parempoolsest parklast küljeukseni või maja ette jõudmiseks, tuleb ületada hoonet ümbritsev sõidutee. Hoone paremal küljel on siin umbes 6-7 m laiuse sõidutee äärde märgitud kollase katkendliku joonega eraldusriba umbes 1 m maja seinast.

Invaparkimiskohalt maja ette, parempoolse nurgani on umbes 25 m. Maja nurgast paremale hoides ja ümber masiivse trepimademe liikudes, jääb peasissepääsu trepini veel umbes 13 m.

 

Tulles Salme Kultuurikeskusesse

Salme Kultuurikeskusesse on võimalik tulla kesklinnast Kopli suunal sõitvate trammidega 1, 2 ja 5. Väljuda peatuses Salme.

Trammilt maha tulles satud ooteplatvormile, mis asub autotee ja trammitee vahel. Kaherealine trammitee jääb Sinu selja taha, Kopli tänav otse ette, risti. Salme Kultuurikeskusesse viiv Graniidi tänav kulgeb samuti otsesuunas, pikkupidi. Linnulennult asub Salme Kultuurikeskus 300 meetri kaugusel kella 11 suunas.

Trammilt jalgsi kultuurikeskusesse jõudmiseks tuleb ooteplatvormil keerata vasakule ja leida platvormi lõpus paremale jääv reljeefse teekattemärgisega tähistatud, reguleeritud ülekäigurada. Seejärel ületa ristuv, Kopli tänav ning jätka otse liikumist mööda Graniidi tänavat. Sama suunda hoida kuni Tõllu tänava ristini.

Graniidi tänaval liikudes jääb sõidutee Sinust vasakule poole.

Poolele teele jääb ka ristumine Vabriku tänavaga, milleni jõudes on soovitav vahetada tänavapoolt. Selleks ületa Vabriku tänavale jõudes vasakule kätt jääv Graniidi tänav. Peale tee ületust keera kohe paremale ja ületa ülekäigurajaga tähistatud Vabriku tänav ning jätka otsesuunda mööda Graniidi tänavat.

Jätkates nüüd juba mööda Graniidi tänava vasakut külge, on Graniidi ja Tõllu tänava kolmeharuline risttee umbes 85 m pärast. Ristmik on pikali T- tähe kujuline, kus T-tähe katus ehk põikikriips tähistab Graniidi tänavat ning T-tähe vasakule suunduv püstkriips Tõllu tänavat.

Pärast Tõllu tänava ületamist keera vasakule. Sõiduteest paremal pool kulgev kõnnitee viib kergelt paremale kaardudes Salme kultuurikeskuse parempoolse esinurga juures oleva ülekäigurajani.

Ettevaatust, poolel teel on keset käigurada betoonist tänavalaterna post!

 

Tagasitee

Salme Kultuurikeskusest tagasi trammipeatusesse Salme jõudmiseks, mööda tuldud teed, liigu peasissepääsust väljudes trepist alla ja keera vasakule. Esmalt suundu mööda Tõllu tänavat tagasi kolmeharulise ristmikuni ehk Graniidi tänava ristumiskohani. Siit keera paremale ning jätka liikumist mööda Graniidi tänavat kuni ületad Vabriku tänava risti ning jõuad otsesuunas jääva Kopli tänavani. Veendu, et oleksid Graniidi tänaval liikudes vasakul pool kõnniteed ning sõidutee jääks Sinust paremale. Kopli tänaval ületa tähistatud ülekäigurajal sõidutee. Jõuad siin esmalt kesklinnast saabuvate trammide ooteplatvormile. Liigu seejärel veel korra otse, üle trammitee. Jõuad teisele ooteplatvormile, kus peatuvad kesklinna suunduvad trammid. Keera platvormil vasakule. Platvormi keskel on reljeefsete betoonikividega tähis, mis märgib peatuses trammilemineku kohta.

 

 

Sissepääs

Peauksest

Peasissepääsuni viib kogu esiküljel umbes 18 m lai trepistik, millel on 10 astet üles.

Ettevaatust, treppide ees, vasakul ja paremal pool nurkades, jäävad käigutee keskele madalad kandilised lillepotid!

Trepi esimese astme ees on maapind pisut lohku vajunud!

Nii vasakul kui paremal pool trepistiku äärtes on torujad, metallist käsipuud. Soovitame kasutada parempoolset, kuna vasakpoolse käepideme kõrval on järsk rennidega kaldtee. Treppide ülaosas on lai trepimade mõõtudega 7  x 17 meetrit. Seal paiknevad rivis neli vägevat kaheksatahulist sammast, mis kõrguvad läbi kolme korruse hoone räästani. Kohe trepist üles jõudes on mademel, paremal pool, ligi meetrise läbimõõduga ümar lillepott.

Ettevaatust, ulatusliku trepimademe küljeosad on laiemad kui trepp ise, kuid seal puuduvad piirded. Pääs avatud külgedele on tõkestatud paari madala lillepotiga.

Trepist üles jõudes tasub hoida kella poole üheteistkümne suunas, et jõuda keskmise ukseni. Sellele trajektoorile jääb ka kõige parempoolsem sammas. Sammaste taga on kolm kahepoolset, heledast puidust tahveldisega ust. Uksepoolte keskkohas asuvad püstised, torujad, puidust käepidemed. Kõikide uste parem pool avaneb väljapoole.

Õhtusel ajal on avatud tavaliselt vaid keskmine uks.

Välisuste vahekohtades on seintel kokku neli piklikku valgustatud reklaamkasti ning kummaski kinnises otsaküljes nelinurkne aken.

 

Invasissepääs

Ratastooliga külastaja pääseb kultuurikeskusesse parempoolsest küljeuksest, mille lähedal asuvad ka kaks märgistatud invaparkimiskohta.

Parkimiskohtadest risti üle hoonet ümbritseva sõidutee, on umbes 6-7 m kaugusel kahepoolne heledast puidust uks.

Uks on tavaliselt lukus, avamiseks tuleb vajutada kella või helistada valvelaua telefonil 6416425.

Uksest kahel pool teepinnal on kollane koonus, ning kogu hoone parem tiib on siin tähistatud asfaldil kollase katkendliku joonega umbes meetri kaugusel maja seinast.

Uksest paremal, seinal on maast 1,5 m kõrgusel kaameraga uksekella paneel. Nelinurkse metallplaadi all paremal nurgas on ümar kellanupp.

Uksepoolte keskkohas on püstised, torujad, puidust käepidemed.Parem uksepool avaneb välja. Vajadusel tullakse Teile vastu. Invatõstuk, mis toob 1. korrusele, asub sisenedes vasakpoolse ukse taga seinal. Otsesuunas on trepp alla, mis viib kohvikusse Leelo.

Tõstukiga 1. korrusele jõudes, jääb lift kohe vasakule poole, invatõstuki kõrvale eesseina. Vasakule jääb ka pääs garderoobi.

Liftiga on võimalik liikuda Salme Kultuurikeskuse eri korruste vahel.

Vestibüül ja Linnateatri kassa

Salme Kultuurikeskuse vestibüül on ristkülikukujuline, sümmeetriliselt lahendatud, helebeež ruum mõõtudega umbes 5 x 18 m. Kirjeldatud on peasissepääsu keskmiselt ukselt.

Vastasseinas on kolm kahepoolset heledast puidust, mattide klaasidega ust, mis viivad edasi fuajeesse. Kasutatakse keskmist, mille parem uksepool avaneb väljapoole. Teised vestibüüliuksed on suletud.

Vestibüüli otstes, kaugemal, on pääs laiemasse ruumiossa, kus asuvad garderoobid: vasakul Salme Kultuurikeskuse garderoob, paremal pool Linnateatri oma. Vahetult enne pääsu garderoobi, on kummalgi pool eesseinas luugiga infolett-kassa. Paremal asub Linnateatri kassa, vasakul Salme Kultuurikeskuse mehitatud valvelaud. Vestibüüli tagumises vasakus nurgas on istumisnurk pehme, retro-mööbliga. Paremal tagumises nurgas on tumepruuni, antiikse mööbliga väljapanek ja Voldemar Panso pronksist portreebüst.

Peauksest sisenedes ja paremale keerates jääb Linnateatri kassani umbes 7 meetrit. Põrand on laotud hallidest kiviplaatidest. Talveperioodil saab siin liikumiseks kasutada suunava abimehena ka vestibüüli põrandal olevate porivaipade rivi.

Madalad vaibad on umbes 2 m laiad ning kulgevad katkematult kogu eesseina ulatuses mõlema garderoobi läbipääsuni.

Linnateatri kassa asub eesseinas, vahetult enne garderoobi, umbes 2,5 m laiuselt. Kassa ülemine pool on klaasitud. Hall, sirge ja kitsas kassalett on puusakõrgusel, luuk leti keskel. Leti lõpus, põlvekõrgusel, on väike neljakandiline riiulike koti toetamiseks. Kassa telefon on 665 0800.

Linnateatri garderoob

Läbipääs Linnateatri garderoobi asub vestibüüli paremas otsas, kohe kassa juures. Keerake peauksest sisenedes paremale ja liikuge umbes 8 m kassaletini.

Etenduste toimumise ajaks on garderoobi läbipääsuava lai, klaasist lükanduks lahti. Garderoob on helekollaste seintega, ristkülikukujuline ruum, mõõtudega 8,5 x 14 m. Ruumi keskel on kaks neljakandilist sammast. Kirjeldatud on vestibüülipoolselt garderoobiukselt, kassa kõrvalt.

Ukselt otse, vastasseinas on kolm akent ning seal asub ka riietehoid. Garderoobilett jääb umbes 4 m kaugusele ja kulgeb laiupidi kogu vastasseina ulatuses.

Heledast puidust lett on umbes 1 m kõrgune. Leti taga on otsaga meie poole 11 riidenagide rivi. Rõivaste ärapanekul abistab publikuteenindaja.

Garderoobis on hele puidust mööbel ja paiguti madalad, punase nahkkattega istekohad seinte või garderoobileti ääres. Nende asetus võib muutuda.

Paremal ja vasakul, otsaseinte keskel asuvad lukustatavad kapid.  Parempoolsed kapid on numbritega 1-12 ning vasakpoolsed 14- 24. Võtmed ripuvad uste ees.

Vasakul, küljeseinas, kappide ja garderoobileti vahel, asub lift. Lifti kutsumise nupp on taktiilne ning asub liftiustest paremal, vöö kõrgusel. Liftini viib ka garderoobilett, mis teekonna lõpul teeb jõnksu sissepoole.

Vasakpoolse küljeseina eesmises, vasakus nurgas on väiksem, kahepoolne garderoobiuks, kust pääseb parempoolse trepihalli ette ja avarasse fuajeesse. Uks on heledast puidust, mattide klaasidega. Link on vasakul ning parem uksepool avaneb sissepoole. Etenduse toimumise ajal on uks avatud.

Eesseina vasakul küljel on veel üks klaasist, suletud uks ning hiiglasuur seinapeegel. Parema külje eesseina lõpus on aken.

Tähelepanu, garderoob suletakse u 30 minutit pärast etendust!

Lift

Lift asub 1. korrusel parempoolse trepihalli paremal küljel, garderoobi ja fuajee vahelises nurgas.

Piklik ristkülikukujuline lift on mõõtudega 2,4 x 1,2 m ning sel on kaks ust ja kaks nupupaneeli. Lifti kaks ust asuvad otsa- ja küljeseinal.

Peamine uks, mis avaneb kõikidel korrustel, asub lifti kitsamas otsaküljes ning avaneb hoone 1. korrusel fuajeesse. Küljeuks asub lifti paremas pikiküljes ning avaneb ainult Linnateatri garderoobi.

Kirjeldatud on fuajeepoolselt otsaukselt.

Seespool on liftil kaks taktiilset paneeli korrusenuppudega nii reljeefselt kui ka punktkirjas numbritega, samuti häälteavitus. Liftinupud on ülevalt alla, kahes rivis. Lifti peamisest, otsauksest sisenedes, jääb paneel kohe vasakule seinale, puusakõrgusele. Paneel garderoobis väljumiseks paikneb aga otsaukselt sisenedes tagumises seinas, keskel. Garderoobist sisenedes parempoolse seina keskel.

Olenevalt sellest, kumba ust tahetakse väljumiseks kasutada, tuleb valida ka vastavalt uksele lähim paneel.

Liftiga pääseb 0-korruse kohvikusse Leelo, 1. korruse fuajeesse või garderoobi (lifti küljeuksest), 2. korruse Lillasse kohvikusse või nn suure lava rõdule ning 3. korruse nn väikese lava saaliuste juurde.

Fuajee ja trepihallid

Fuajee

Salme Kultuurikeskuse fuajee on õhuline ja esinduslik aatriumi-taoline ruum. Võimsate sammaste, ringrõduga, läbi kahe korruse ulatuv, neljakandiline ruum, mõõtudega 16 x 18 m.

Üldmulje on hele, seinad on kollakasbeežid. Põrandal on efektne läikivatest kiviplaatidest geomeetriline muster, kus korduvad eri suuruses ruudukujundid. Graniitplaatide toon varieerub kollakas-beežist, helehalli ja mustani.

Fuajee 1. korrusel, eesseinas on kolm heledast puidust, klaasitud vestibüüli ust. Kirjeldatud on keskmiselt ukselt, mis asub ruumi keskteljel.

Fuajee esi- ja tagaseina palistab neli kaheksatahulist, heledat sammast. Vastasseinas asub üks kahepoolne puituks, kust pääseb suurde saali ehk nn suurele lavale.

Esiseina ääres on punase nahkkattega diivanid, sammaste lähedal pukklauad. Mööbli asetus võib aeg-ajalt muutuda.

Avatud fuajee teisel korrusel on neljakandiline ringrõdu.

Rõdupiire on puusakõrgune, mustade metallvarraste ja heleda puidust pealisega. Võimsad kaheksakandilised sambad ulatuvad ühtlase sammuga, piirete vahelt üles, laeni. Ringrõdu neli nurka on seinaosadega suletud.

Ümarad lambikuplid fuajee servades on valgest klaasist ja kuldsete elementidega kaunistatud.

Ruumi keskel on valge tasapinnaline lagi.

 

Trepid

Vasakul ja paremal pool fuajee külgedel on peegelpildis ehk teineteisega vastakuti trepihallid.

Treppide eest kulgeb põigiti läbi avatud koridoriosa justkui fuajee laiendus ning suubub hoone sügavusse, kus asuvad ametiruumid.

Fuajee küljeseinas, vasakpoolse trepihalli tiivas on invatualett ning treppidest paremal pool meeste 1. korruse tualettruum.

Parempoolsest trepihallist paremale jääb pääs kohvikusse Leelo ja invatõstuk, lift ning küljeuks garderoobi. Soovitame kasutada parempoolset trepihalli, et jõuda nn väikesele lavale või Lillasse kohvikusse.

Trepihallidest üles liikudes on kivist astmetega murdtrepi mõlemal küljel puidust käsipuud, mis pärast pöörangut jätkuvad katkematult sisekülgedel.

Iga korrusevahe alguses on keskel üks lai trepp, pärast trepimadet hargneb trepp kaheks, keerates vastassuunda ning jätkub vasakult ja paremalt mööda seinaääri üles.

Väike saal ehk nn väike lava

Nn väike lava asub 3. korrusel. Sinna on võimalik sõita liftiga või jalutada mööda murdtreppe, hoone parempoolsest trepihallist. Igas trepivahes on 15 astet, keskel on piklik made. Ühe korruse peale on kokku 30 astet. Valides parempoolse käsipuu, liigud üles, keerad paremale ja seejärel liigud vasakut trepiharu pidi üles kolmandale korrusele.

Trepil seistes jääb teatrisaali kahepoolne uks otse, vastasseina keskele, kella ühe suunas. Paremal, trepipiirde ääres on suur, pehme antiik-diivan, mille tumedal kangal on punakas-roosa lillemuster. Vasakul, eesseinas on lift.

Liftiukselt jääb sissepääs väikesele lavale kella kahe suunas.

Saali ukse kõrval jagavad publikuteenindajad seadmed kirjeldustõlke kuulamiseks ning aitavad Teil vajadusel õige istekoha leida.

Väike saal on nelinurkne ruum  mõõtudega 15 x 9 m. Kirjeldatud on ukselt.

Lagi, seinad ja põrand – kõik on musta värvi, tegemist on black-box stiilis saaliga. Multifunktsionaalset ruumi on võimalik muuta vastavalt sündmuse ja lavastuse konseptsioonile. Lava on otse, vastasseinas. Istekohti on kuni 120. Sissepääs on astmeliselt tõusva istekohtade-poodiumi alt, vasakult. Ruumi vasakpoolset seina katab siin must, maani kardin.

Lava on esimese pingireaga samal tasapinnal, vaid meetri kaugusel publikust.

Taktiilsed numbrid istekohtadel puuduvad. Toolid on kaetud sinise tekstiilkattega, esimeses kahes reas hallid. Vasakul ja paremal pool istmerivisid on sügavate astmetega trepid, mille esiserv on märgistatud kollase-musta kirju ohuribaga. Trepi avatud küljel on must metallist käsipuu-piire, mis algab teise astme juurest.

Suur saal ehk nn suur lava

Nn Suur lava asub 1. korrusel. Sinna pääseb otse, vestibüüli keskmisest uksest, läbi fuajee.

Suure lava kahepoolne hele puidust saaliuks on otse üle fuajee, ühel joonel vestibüüli keskmise klaasuksega. Heledast puidust, parem uksepool avaneb väljapoole. Suure lava saal on nelinurkne ruum, kuni aksideni ehk lavakardinateni mõõtudega 21,5  x 16 m. Kirjeldatud on ukselt.

Kõrgemal asetsev must lava on otse, vastasseinas. Lavaauk on 10 m lai.

Saali parkettpõrand on lava suunas kerge kaldega alla. Istekohti on kuni 540. Pehmed, klapiga toolid asetsevad pikkupidi kahes suures grupis, vahekohtades on käiguteed. Taktiilsed numbrid istekohtadel puuduvad. Toolid on kaetud rohurohelise kangaga.

Peade kohal, 2. korrusel, on teatrirõdu. Ruumi seinad ja rõdu on kreemvalged.

Saali ukse kõrval jagavad publikuteenindajad seadmed kirjeldustõlke kuulamiseks ning aitavad Teil vajadusel õige istekoha leida.

Tualettruumid

Invatualett 1. korrusel

Invatualett asub 1. korrusel hoone vasakus tiivas, trepihalli vasakul küljel. Fuajeesse viivalt garderoobiukselt linnulennult umbes 14 m vasakule. Seistes näoga vasaku trepihalli ees, jääb tualettruum 4,5 m vasakule, trepiga samasse seina. Paremal pool on peegelpildis ehk sama asetusega meeste tualettruum. Invatualetti kasutatakse siin ka naiste wc-na.

Heledast puidust uks avaneb sissepoole, metallist link on paremat kätt.

Lävepakk on pisut kõrgem ning märgistatud kollase-musta triibulise ohuribaga. Lukustada saab gseestpoolt pika ninaga ukseklambrist üles keerates.

Invatualett on kitsas ja pikk, nelinurkne ruum, mõõtudega 2 x 6 m. Ruumil on valged plaaditud seinad ning väikeste mustade ja valgete ruudukestega keraamilistest plaatidest põrand. Laes ripub must kroonlühter. Kirjeldatud on ukselt.

Lambilüliti on sisenedes paremal seinal, vöökõrgusel. Paremal seina ääres on kohe ka pealt avatud prügikast ning selle kohal kätekuivatuspaber.

Paari sammu kaugusel, edasi on paremal seinal kaks nagikonksu.

Vasaku pikiseina keskel on suur keraamiline kraanikauss. Vesi vallandub käsi liigutades automaatselt. Kraanikausist paremal on seinal seebi-dosaator. Valamu kohal suur peegel kohtvalgustitega.

Tagaseinas, vasakul pool, on käetugedega ja suunaga ukse poole wc-pott, nupp vee laskmiseks on loputuskasti peal. Potil istudes jääb ümar wc-paberi hoidja seinal paremale. Sellest pisut eespool on hädaabinupp ja -nöör. Potist vasakul on jalaga vajutatav väike kaanega prügikast. Paremal, tagapool on põrandal wc-puhastushari.

Tagaseinas kõrgemal on piklik aken, selle all radiaator.

 

Meeste tualett 1. korrusel

Seistes vasakpoolse trepihalli ees, näoga treppide poole, jääb wc paremale, trepiga samasse seina 4,5 m kaugusele. Heledast puidust uks avaneb sissepoole, metallist link on vasakul.

Tualett on kitsas ja pikk, nelinurkne ruum, mõõtudega 2 x 6 m. Ruumil on valged plaaditud seinad ning väikeste mustade ja valgete ruudukestega keraamilistest plaatidest põrand. Laes ripub must kroonlühter. Kirjeldatud on ukselt.

Lambilüliti on sisenedes vasakul seinal, vöökõrgusel. Vasakul seina ääres on kohe ka avatud kaanega prügikast ning selle kohal kätekuivatuspaber.

Vasaku pikiseina keskel on kaks neljakandilist keraamilist kraanikaussi. Vesi vallandub käsi liigutades automaatselt. Kraanikausside kohal on üks suur peegel ning nende keskel, seina peal, on seebi-dosaator. Otse seebi all on pealt avatud prügikast.

Parempoolsel seinal, paari sammu kaugusel uksest, on kaks nagikonksu. Ruumi sein teeb siin väikese aste taha.

Otse, tagaseinas, on kõrvuti kaks wc-kabiini. Mõlemil on pott tagaseinas,  nupp vee laskmiseks on loputuskasti peal. Uksed avanevad väljapoole ja sulguvad seest liblikaga.

Vasakpoolse kabiiniukse link on paremal. Potil istudes jääb tualettpaber paremale seinale, selle all on wc-puhastushari.

Parempoolses kabiinis on kõik peegelpildis – uks avaneb paremale välja, tualettpaber on vasakul seinal ning selle all wc-puhastushari.

 

Meeste tualett 2. korrusel

Meeste tualett 2. korrusel, jääb parempoolsest trepihallist, paremat trepiharu pidi üles tulles paremale, eesseina. Trepi ülemisest nurgast umbes 1- 2 meetrit. Heledast puidust uks avaneb sissepoole, metallist link on paremal.

Tualett on kitsas ja pikk, nelinurkne ruum, mõõtudega 2 x 6 m. Ruumil on valged plaaditud seinad ning väikeste mustade ja valgete ruudukestega keraamilistest plaatidest põrand. Laes ripub must kroonlühter. Kirjeldatud on ukselt.

Lambilüliti on sisenedes vasakul seinal, vöökõrgusel. Ruumi parempoolne sein teeb paari sammu pärast väikese aste taha. Seal asub seinal kätekuivatuspaber ning selle all pealt lahtine prügikast.

Vasaku pikiseina keskel on kaks neljakandilist keraamilist kraanikaussi. Nende kohal seinal on suur peegel kohtvalgustitega. Vesi vallandub käsi liigutades automaatselt. Seebidosaatorid on kraanikausside äärtes, seinal. Otse seepide all on pealt avatud prügikastid.

Ruumi tagaseinas, on kõrvuti kaks wc-kabiini. Mõlemil on pott tagaseinas,  nupp vee laskmiseks on loputuskasti peal. Uksed avanevad väljapoole ja sulguvad seest liblikaga.

Vasakpoolse kabiiniukse link on paremal. Potil istudes jääb tualettpaber paremale seinale, all põrandal on wc-puhastushari.

Parempoolses kabiinis on kõik peegelpildis – uks avaneb paremale välja, tualettpaber on vasakul seinal ning selle all wc-puhastushari.

 

Naiste tualett 3. korrusel

Naiste tualett 3. korrusel, jääb parempoolsest trepihallist, parempoolset trepiharu pidi üles minnes paremale, eesseina. Trepi nurgast umbes 1- 2 meetrit. Heledast puidust uks avaneb sissepoole, metallist link on vasakul.

Tualett on kitsas ja pikk, nelinurkne ruum, mõõtudega 2 x 6 m. Ruumil on valged plaaditud seinad ning väikeste mustade ja valgete ruudukestega keraamilistest plaatidest põrand. Laes ripub must kroonlühter. Kirjeldatud on ukselt.

Vasaku pikiseina keskel on kaks neljakandilist keraamilist kraanikaussi. Nende kohal seinal on suur peegel kohtvalgustitega. Vesi vallandub käsi liigutades automaatselt. Seebidosaatorid on kummalgi pool kraanikausside äärtes, seinal. Otse seepide all on pealt avatud prügikastid.

Ruumi parempoolne sein teeb paari sammu pärast väikese aste taha. Seal asub seina keskel kätekuivatuspaber, mille all on pealt lahtine prügikast.

Otse, tagaseinas, on kõrvuti kaks wc-kabiini. Mõlemil on pott tagaseinas,  nupp vee laskmiseks on loputuskasti peal. Uksed avanevad väljapoole ja sulguvad seest liblikaga.

Vasakpoolse kabiiniukse link on paremal. Potil istudes jääb tualettpaber paremale seinale, selle all on kaanega prügikast, tagapool wc-puhastushari.

Parempoolse kabiiniukse, link on vasakul ning uks avaneb paremale välja. Potil istudes jääb tualettpaber vasakule seinale ning selle all on kaanega prügikast. Potist paremale jääb wc-puhastushari. Tagaseinas on kõrgemal piklik aken.

Kohvikud

Kohvik Leelo 0. korrusel

Fuajeest kohvik Leelosse alla viiv trepp jääb parempoolse trepihalli ja garderoobi vahele.

Kohvik Leelosse pääseb liftiga 0- korrusele sõites või 1. korruse parempoolse trepihalli ees seistes, paremalt küljelt, kitsast trepist 11-astet alla liikudes. Soovitame siin kasutada trepi vasakpoolset käsipuud, kuna paremal pool liigub invatõstuk.

Trepist alla jõudes tuleb keerata vasakule, 1-2 sammuga jõuad ukseni. Link on vasakul ning uks avaneb väljapoole. Etenduse toimumise ajal on uks pärani.

Ukseavast läbi jõudes keerata taas vasakule. Sealt viib paari sammu pärast keldrisse lai 11 – astmeline kivitrepp, mille mõlemal küljel on metallist käsipuud.

Vasakult küljelt laskudes jääb kohvik otse ette, paari meetri kaugusele. Selle lahtine klaasuks on umbes kella ühe suunas.

Lift jääb omakorda trepist vasakule, eesseina. Liftiukselt on kohvik kella kahe suunas.

Kohvik on suur, hele, ristkülikukujuline ruum. Sisened lühema külje keskelt, eesseinast. Kirjeldatud on kohviku ukselt.

Ruumi keskosas on arvukalt erineva asetusega neljakandilisi beeže laudu ja rohu-rohelise istmekattega toole. Keskset ruumiosa piiravad vasakul ja paremal küljel pikkupidi rivis neli kandilist sammast. Parema küljeseina keskel on väike puhvet ja kassalett. Vasakpoolse küljeseina sees on kolm orva, milles asuvad pehme mööbliga istumisnurgad. Mööbel on siin erinevat tooni – oranž või sinakasroheline. Eesseinas, uksest vasakul on riiul, kuhu saab tagastada kasutatud nõud. Ruumi tagaseinast viib trepistik üles 1. korrusele – seal asub vasakpoolne trepihall.

Kohviku seinad on helepruunid ja sambad kreemvalged. Lagi on valge ning põrand kaetud hallide kiviplaatidega.

Kohvik Leelo on avatud tööpäevadel kell 10.00 – 21.30 ja laupäeviti kell 12.00 – 21.30. Lauda on võimalik eelnevalt broneerida helistades kohviku numbril 5305 9875.

 

Pop-up kohvik 1. korrusel

Pop-up kohvik 1. korrusel on avatud ainult nn suure lava etenduste ajal. Paremat kätt, fuajee nurkades on kaks kohvilauda, kus pakutakse tasuta kohvi, teed ja maiustusi. Fuajees on ka siin-seal sammaste lähedal ümarad pukk-lauad. Kruusid ja joogitopsid on taaskasutatavad, need võib laudadele jätta.

 

Kohvik 2. korrusel ehk nn Lilla kohvik

Parempoolsest trepihallist üles, 2. korrusele jõudes, asub sirelilillade seintega kohvik paremat kätt, mõne meetri kaugusel, läbi kahepoolse, avatud klaasukse.

Lävepakk on siin pisut kõrgem ja tähistatud kollase-musta triibulise ohuribaga.

Ristkülikukujuline ruum on mõõtudega 14,5 x 7,5 m. Sisened kitsamast küljest, eesseina vasakust nurgast. Kirjeldatud on ukselt.

Paremat kätt, eesseinaga paralleelselt, on koheselt kohvilaud, kus pakutakse tasuta kohvi, teed ja maiustusi. Kella ühe suunas on pikkupidi, üksteise taga rivis kolm neljakandilist sammast. Esimene sammas jääb ukselt 3,5 m kaugusele. Sammastest paremal pool asetseb kümmekond tumedat, ruudukujulist lauda ning igaühe ümber kolm-neli antiikset, seljatoega tooli. Paremas pikiseinas on neli kõrget akent, mida piiravad maani ulatuvad, tumepunased sametkardinad. Aknalaudadel on lillepotid.

Taga, vastasseinas ning sammaste akendepoolses küljes on vitriinkapid, kus eksponeeritakse Salme Kultuurikeskuse marionett-teatri ajaloolisi nukke. Paremal taganurgas on madalal poodiumil must tiibklaver.

Laes ja sammastel paiknevad kuldsete detailide ning valge klaasiga lambikuplid. Põrandal on hele puitparkett.

Sammastest vasakule jääb koridoritaoline läbikäik ruumi tagaossa, kus vasakpoolse pikiseina alguses on pääs fuajee ringrõdule ning lõpus on uks suure saali rõdule. Vasakpoolsel pikiseinal ripub neli ajutise näituse stendi: Tallinna Linnateater ehitab 2021 -2024.