Uudisvoog

Johan Elmi esimene lavastus Linnateatris – „Tikud“ – esietendub 17. veebruaril.

Uudised - 15.02.2024

Lavastaja Johan Elmi debüüt Linnateatris jõuab publikuni 17. veebruaril Salme Kultuurikeskuse väikesel laval, kui esietendub valgevene näitekirjaniku Konstantin Stešiku näidend „Tikud“.

Ühe defineerimatu Ida-Euroopa suurlinna äärealadel kulgeb mõnevõrra sihitult üks sõpruskond, kellel esmapilgul suuremaid eesmärke ei tundu olevat. Ometi võib igas inimeses peituda suur sisemaailm, kus keerlevad eksistentsiaalsed küsimused oma elu väärtusest, allaandmisest ja sellest, kes mind üldse mäletab. „Tikud“ on tabava dialoogiga argipoeetiline näidend elu paratamatustest, halenaljakas kõige ümbritseva kiuste.

Lavastaja Johan Elm: „Mind paelub selle näidendi pretensioonitus. Tegelaste keelekasutus ja maailm, milles nad elavad, on nii vahetu. Mitte mingi poole pealt paisutatud või liialt kunstiline. Aga ometi säilib ses tekstis maagiline realism, mingi salapära, midagi mõistmatut, millele tahaks vastuse leida.“

Kunstnik Eugen Tamberg, valguskunstnik Fredi Karu, helikujundaja Aleksandra Koel-Tsupsman, kitarriõpetaja Kaur Terep. Näidendi tõlkis Maria Klenskaja. Osades Indrek Sammul, Mart Toome, Andero Ermel, Külli Teetamm ja Anne Reemann.