Uudisvoog

In memoriam Urmas Sepp

Uudised - 04.01.2024

IN MEMORIAM
Urmas Sepp
23. VII 1961 – 1. I 2024

Sügava kurbusega teatame, et meie seast on lahkunud Linnateatri metallimeister Urmas Sepp.

Urmas Sepp on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi füüsika, matemaatika ja tööõpetuse erialal ja Moskva filmiinistituudi mängu- ja dokumentaalfilmi operaatori erialal.

Lisaks Tallinna Linnateatrile, kus ta töötas 2021. aastast metallimeistrina, on Urmas Sepp töötanud ka Von Krahli Teatris, kus ta tegi valgus- ja videotöid.

Teatrist suurema panuse andis Urmas Sepp aga Eesti filmiellu. Ta on töötanud Nukufilmis operaatorina ning tehniku, monteerija ja operaatori rollis on tema filmiloos kirjas üle 70 dokumentaal-, anima- ja mängufilmi.

Urmast meenutab Linnateatri dekoratsiooniala juhataja Pärtel Tall: „Urmas oli Linnateatri ajaloo esimese vastvalminud metallitöökoja kõige esimene metallimeister. Oma töös oli ta enamat kui lihtne keevitaja, sest temas pesitses ka leiutajahing. Nii võiski teda näha oma töökojas ka jooniseid tegemas ja projekteerimas seadmeid, mis aitaksid igapäevatööd hõlpsamaks muuta, rääkimata leiutistest, mida oli laval vaja. Ta tundis materjale ja tööpinke ja neid teadmisi kasutades muutis ta töökoja tõeliselt professionaalseks.

Kui Urmas midagi kohe ei osanud, siis õppis ta selle käigupealt ise selgeks internetist infot kaevates või muul viisil, jättes tööandja ilma tema koolitamismurest. Tema enda sõnadega meie koostöö alguses: „Võin tunduda ülekvalifitseerituna, aga see tuleb sellest, et mida ma ka ette ei võta, seda ma teen 110%-liselt.“

Kallis Urmas, kuigi teater oleks õnnelik olnud ka saja protsendi juures, on sinu jäetud õpetus sellest, et lavakujundus peab hea välja nägema ka tagaküljelt, tegelikult sügavama tähendusega kingitus.

Olgu sinu keevitussäde tähtede seas eredaim!“

Ärasaatmine toimub reedel, 12. jaanuaril kell 14.00 Metsakalmistu kabelist.