Uudisvoog

Ilmunud on sügistalvine repertuaariraamat

Blogi - 28.09.2022

Linnateatri publikuruumidest Salme Kultuurikeskuses ja Hobuveskis leiab meie värske repertuaarivihiku. Kaante vahele jõudsid mitmed intervjuud meie sügiseste uuslavastuste tegijatega: Argo Aadli ja Urmas Lennuk püüavad mõista Juhan Smuuli ja Polkovniku leske, Andres Raag ja Kersti Kreismann räägivad oma ootustest ja hirmudest ema ja pojana koos lavaleastumise ees ning noor lavastaja Markus Helmut Ilves avab oma teatrinägemust ja kunstilisi püüdlusi. Lisaks analüüsib Tiina Kirss „Tiit Pagu“ ja Jaan Krossi maailma ja samuti saab lugeda Ray Bradbury mõtisklust oma romaanist „451° Fahrenheiti“.

Peale sügiseste uuslavastuste teeme väikese sissevaate ka kevadel eesootavasse repertuuari – kõik viis lavastajat, kelle tööd jõuavad Linnateatri publikuni järgmise aasta esimeses pooles, vastasid kolmele küsimusele, mis annavad aimu, mida nende lavastustest oodata võib.

Jätkame ka ülevaatega Linnateatri Laia tänava hoonetekompleksi ehituse edenemisest ja meie lavataguste jõudude tutvustamisega: Linnateatri grimmikunstnik Anu Konze, kellel täitus tänavu teatris 30 aastat, räägib oma teekonnast teatri juurde ja elust selle sees.

 

NB! Repertuaarivihikut saab lugeda ka veebis, kliki veebiversiooni lugemiseks siia.