Uudisvoog

Etendustegevuse taastamise võimalused selguvad aprilli lõpuks

Uudised - 09.04.2021

Hea teatripublik!

Valitsus teatas eile, et plaanib väljumisstrateegiat piirangute kaotamiseks, kus määratletakse ka tingimused, mille puhul saame taastada teatri etendustegevuse. Seniste otsuste põhjal peaksid piirangud kehtima 25. aprillini. Koroonaviiruse mõjude leevendamise kava lubas valitsus kinnitada 22. aprillil pärast avalikku konsultatsiooni. Kuni selle hetkeni pole teada, millal saame etendustegevust jätkata ja seetõttu pole võimalik hetkel kinnitada ei mängukava ega pakkuda välja asendusetendusi ärajäävatele etendustele. Saame uued mängukavad koostada niipea, kui on selgunud piirangute lõpptähtaeg ja seejärel pakume kohe ka asendused ärajäänud etendustele.

Eesti Etendusasutuste Liit on esitanud peaministrile ja kultuuriministrile ettepaneku, et teatrid võiks avada 50% täituvusega kohe, kui nakatumiskordaja R on madalam kui 0,8 ja päevane nakatumiste arv on alla 500. Tänase info põhjal kulub selle tasemini jõudmiseks veel mõnevõrra aega ja kannatust, aga mai alguses võiks etendustegevuse taastamine loodetavasti võimalikuks osutuda. Võimalik, et avamine saab toimuma järk-järgult ja esialgu kehtib teatritele publikuarvu piirang, mistõttu peame ka tulevikus osad piletid asendama ja ümber vahetama.

Anname parima, et pakkuda ärajäänud etenduste piletiomanikele võimalikult ruttu sobivad asendusetendused. Sellest tulenevalt on jätkuvalt häiritud teatri tavapärane müügikord ning me lisame pileteid vabamüüki jooksvalt vastavalt piletite asendamisele ja vabade piletite olemasolule. Võib juhtuda, et osade etenduste asendamine pole enam võimalik ning sellisel juhul ostame ärajäänud etenduse piletid tagasi või pakume asemele mõne teise lavastuse pileteid. Värske info teatri mängukava kohta on alati leitav teatri kodulehelt (linnateater.ee/mangukava). Uute mänguplaanide selgumisel avaldame need samuti koheselt teatri kodulehel. Piletilevist pileti ostnutele saadame Piletilevi vahendusel ka infokirja. Juhul kui soovite, et teater ostaks ärajäänud etenduse pileti tagasi, võtke palun ühendust teatri kassaga (kassa@linnateater.ee, tel 665 0800), kohapeal on kassa suletud 25. aprillini; Piletilevist PDF-pileti ostnutel palume piletite tagasiostuks ühendust võtta Piletilevi kontoriga ().

Püsime terved ja peatse kohtumiseni!

Tallinna Linnateater