Uudisvoog

Eriolukorrast Linnateatris

Uudised - 17.03.2020

13. märtsil peatus valitsuse ettekirjutusel kõigis Eesti teatrites etendustegevus koroonaviiruse Covid-19 leviku tõkestamiseks. Esialgu näis, et see meede on piisav ja ettevalmistav töö saab teatris jätkuda, aga juba paaril järgmisel päeval, kui olukord riigis muutus kiiresti üha tõsisemaks, sai selgeks, et vastutustundlik otsus on teatrimaja täielikult sulgeda.

 

Pooleli jäid kevadesse planeeritud kolme uuslavastuse proovid (Mark Hayhursti „Nad tulid keskööl“, lavastaja Diana Leesalu; Lucy Kirkwoodi „Lapsed“, lavastaja Elmo Nüganen; Lev Tolstoi ja Aleksandr Pepeljajevi „Ettevaatust, sõda ja rahu!“, lavastaja Aleksandr Pepeljajev). Kui kaugele lükkuvad esietendused, on praegu veel teadmata – see sõltub sellest, kui kiiresti on võimalik teatrimaja proovideks ja etendusteks taas turvaliselt avada. Kindlasti tuleb ümber teha kõik seni väljakuulutatud mängukavad.

 

Aga senikaua järgime riiklikke juhiseid, töötame kodus, teeme oma nõupidamised interneti vahendusel ja püüame seda aega tuleviku jaoks kasulikult kasutada. Soovime kõigile tugevat tervist ja rõõmsat meelt, hoidke ennast ja end ümbritsevaid!