Uudisvoog

Ehituspäevik: fotoülevaade 2022. aasta esimesest poolest

Ehitusblogi - 13.09.2022

Tallinna Linnateatri kompleksi ümberehitus Laial tänaval on jõudnud järgmisesse etappi – kevadeks 2022 said lammutustööd ja arheoloogilised väljakaevamised tehtud, pidulikult pandi paika nurgakivi ning uue majaosa müürid hakkasid kerkima. Suurimad muudatused puudutavad kompleksi seda osa, kus varem asusid Põrgulava ja Lavaauk. Maa alla, Põrgulava asemele tuleb Linnateatri suurim, 350-kohaline saal, mis säilitab osalt endise Põrgulava kuju ja atmosfääri, kuid saab juurde publikuruumi ning tehnilisi võimalusi, kaasa arvatud lavatorn. Selle kõrvale valmib üks uus, 100-kohaline black box. Sisehoov, kus asus Lavaauk, kerkib tänavaga samale tasapinnale ja sinna rajatakse uus vabaõhulava.

 

Ehitustööde käigus värskendatakse Linnateatri fassaadi, aga kõik hooned säilitavad oma tuttava ajaloolise ilme.

 

Publiku sissekäik Taevalavale, Põrgulavale ja black box’i toimub tulevikus Lai 19 fuajee kaudu, kust varem pääses Kammersaali. Samas hoones hakkavad asuma ka riidehoiud ja puhvetid.

 

Uuenduskuuri läbinud ja võimsama tehnilise sisseseade saanud Taevalavale hakkab publik edaspidi sisenema teiselt poolt, kuid nagu varemgi on istekohtade paigutamiseks võimalik kasutada mitut erinevat asetust.

 

Publikuala asemel hakkavad Lai 21 hoones asuma ametiruumid.

 

Väikese saali kõrval asuvast rekvisiidiruumist saab tulevikus avar proovisaal.

 

Diele kaudu pääseb ka edaspidi Väikesesse saali etendusi vaatama.