Antti Mikkola on noor Soome lavastaja, kes käis eelmisel Talveöö Unenäo festivalil oma lavastusega "Kuningannamängud". See oli tume ja tõsine ja vaimukas lugu, mille sugestiivse atmosfääri lõi video ja valgusega Tiiti Hynninen. Nüüd on mõlemad mehed tagasi Eestis ning võtnud lisaks endaga kaasa veel Soomes töötava Eesti kunstniku Karmo Mende, et tuua koos Linnateatri näitlejatega lavale üks tume ja tõsine ja vaimukas lugu - Macbeth. 

Kui tavaliselt etenduvad Shakespeare'i tragöödias suured ambitsioonid suurel kuninglikul skaalal, siis Mikkola on Macbethi loo toonud kaasaega ja meile tuttavale väiksele skaalale. Ühes spordiklubis varastatakse kassast raha ja uueks juhatuse liikmeks saab Macbeth. Oma uneprobleemiga naisele järele andes sooritab ta kuriteo, millest ei ole enam tagasipöördumist. Hargnevad sündmused, mis tuletavad kummastava järjekindlusega meelde Šoti kuningamänge tuhatkond aastat tagasi, ületades võimuiharuselt puhuti neidki. 

Lisaks "Kuningannamängudele" on Antti Mikkola varem lavastanud sarnast "ülekirjutamise" tehnikat kasutades "Romeo ja Julia" (2014) ja "Kuningas Leari" (2013). Tema viimaste tööde hulka kuuluvad Tampere teatrifestivalile valitud "Rakkaita pettymyksiä rakkaudessa" (2016) ning Telakka Teateris ja Tampere töölisteatris lavale tulnud "Ei voi auttaa, sori" (2016). 2015. aastal sai Mikkola Olavi Veistäjä-nimelise Soome Kultuurkapitali preemia.

Mikkola "Macbethi" on tõlkinud ning dramaturgina lööb kaasa Paavo Piik.

Tähelepanu! Lavastuses kasutatakse rohkelt tugevaid valgusefekte, strobovalgust, valju muusikat, lavasuitsu (lavasuits on tervisele kahjutu) ning suitsetatakse.
Lavastus on alla 12-aastastele mittesoovitatav.

Meediakaja

Soome lavastaja Antti Mikkola toob Linnateatri lavale kaasaegse "Macbethi", ERRi kultuuriportaal, 7.03.2017
Linnateatri lavale Eesti-Soome ühislavastus "Macbeth"
, ERRi kultuuriportaal, 16.03.2017
"Macbeth" ehk Mitut diktaatorit tunned sina?, Eesti Päevaleht, 16.03.2017
Jelena Skulskaja: üksmeelselt Macbethi poolt, Postimees, 24.03.2017
Macbeth Tallinna Linnateatris - just eestlaste maitsele, Eesti Naine, 26.03.2017
Kes on kivi kuningas?, Eesti Päevaleht, 3.04.2017
"Macbeth". Komöödia, Sirp, 7.04.2017
Macbeth – MTÜ verine asendusliige, Postimees, 10.04.2017