Uudisvoog

Uudised RSS

Tulekul: komöödia Tšehhontelt

25. veebruar 2012
Äsja esietendus värske eesti näidend "Keti lõpp", mille autoriks on noor eesti näitekirjanik Paavo Piik ning lavastajaks Priit Võigemast. Aprilli algusest saab Salme kultuurikeskuses näha aga tõelist komöödiat: "Maailmale nähtamatud pisarad" on Antoša Tšehhonte ehk noore Anton Tšehhovi lühijuttudel ja näidenditel põhinev lavastus Elmo Nüganenilt. Piletid on juba müügis!

Arstiteaduskonnas õppides kirjutas Tšehhov huumoriajakirjadele lühijutte lisaraha teenimiseks, saavutas aga varsti niisuguse menu, et teda hakati avaldama regulaarselt. Need „väikeste inimeste“ lood pilavad silmakirjalikkust, lipitsemist, kergemeelsust, enesekesksust ja muid inimlikke patte, kuid sisaldavad ka palju soojust oma tegelaste suhtes, kes ehk meist kõigist nii väga ei erinegi.

Lavastus hõlmab lühijutte „Paks ja peenike“, „Missugune kolmest“, „Diplomaat“, „Albioni tütar“, „Õnnepojuke“, „Koomik“ ja „Maailmale nähtamatud pisarad“ ning lühinäidendeid „Abieluettepanek“ ja „Karu“.Lavastuse kostüümikunstnik on Reet Aus, muusikalise kujunduse loovad Riina Roose ja Jaak Jürisson, valguse seab Priidu Adlas.

Mängivad: Andrus Vaarik, Allan Noormets, Margus Tabor, Andres Raag, Argo Aadli, Mart Toome, Tõnn Lamp, Epp Eespäev, Anne Reemann, Piret Kalda ja Külli Teetamm.