Uudisvoog

Uudised RSS

Spartakiaadil võidutses sõprus, tervis ja sport.

4. juuni 2012
3.-4. juunini Hiiumaal Paladel toimunud teatrite spartakiaadil osales kokku üheksa teatrit: Nuku- ja Noorsooteater, Teater No99, Pärnu Endla, Rakvere Teater, Vene Teater, Draamateater, Rahvusooper Estonia, Theatrum ja Tallinna Linnateater.

Teatrite omavahelise jalgpallimatši ning kohtumise indiacas võitis Nukuteater, korv- ja võrkpallis oli parimaks aga Rahvusooper. Petankis ja teatevõistluses tuli esimeseks Rakvere Teater, lauatennises aga Tallinna Linnateater. Mängiti ka mõttemänge, kus mälumängus võidutses Draamateatri võistkond, males Vene teatri esindajad.

Üldarvestuses võitis Nukuteater, järgnesid Rakvere teater, NO99 ja Linnateater, Estonia,
Vene teater, Draamateater, Endla ja Theatrum.

Üldarvestusest jäi erilise spordialana välja pokker, kus kõige rohkem mängužetoone kogus lavakunstikooli 25. lennu tudeng ja peatselt Tallinna Linnateatri ridadesse kuuluv näitleja Priit Pius. Võitja lubas peale viimaseid etendusi sel hooajal kohe otselennuga Las Vegasesse suunduda.

Kõrgendatud ohtlikkusastmega spordialadeks kuulutati jalgpall, pokker ja disko, kus esines ka ootamatuid väänamisi ja väiksemaid luumurde. Üheks kannatajaks oli näiteks teatri No99 näitleja Rasmus Kaljujärv, kes murdis käeluu. 

Kokkuvõttes võitis sõprus, tervis ja sport.

Teatrite spartakiaad on üks vähestest iga-aastastest võimalustest, kus teatritegijad kohtuvad  ka väljaspool lavalaudu ja saavad omavahel rääkida kõigest muust peale töö. 

Spartakiaadi korraldajad tänavad Pühalepa valda, Palade kooli töötajaid ja Soera Talumuuseumi pererahvast lahke võõrustamise eest ning sponsoreid Euronicsit, Pariisi vett ja Saku õlletehast võistlustel välja pandud auhindade eest.