Uudisvoog

Uudised RSS

Linnateater tähistab oma 46. sünnipäeva

13. veebruar 2012
Linnateatri tänane sünnipäev möödub pealkirja „Probleemid on meelelahutuseks“ all . Peetakse traditsiooniline pidu endiste ja praeguste töötajate keskis, õhtul jagatakse välja publiku- ja kolleegipreemiad.

Eneseiroonilise maiguga pealkirja kommenteerib direktor Raivo Põldmaa muiates: „Põhiline on ju mitte kaotada huumorimeelt. Teatrite elu ei ole praegu lihtne, ent huumoriga on lihtsam edasi minna.“ Just seetõttu on sünnipäevaõhtu programmis rohkelt meelelahutuslikke tegevusi. Lisaks on kavas üks sündmus, mis on pühendatud peanäitejuht Elmo Nüganeni peatsele juubelile.

Traditsiooni kohaselt alustatakse sünnipäeva käiguga Metsakalmistule, kus mälestatakse lahkunud kolleege. Edasi liigutakse Laia tänava teatrimajja ühisele õhtusöögile. Programm jätkub teadmiste proovile panekuga põnevas viktoriinis ning Vahur Laiapea dokumentaalfilmi „Mul annet on ka äikeseks“ eelesilinastusega. Dokumentalist Vahur Laiapea jälgis Elmo Nüganeni teatritegemisi alates 2011. aasta augustist: lavastajatöid Linnateatris ja Venemaa teatrifestivalil, ülesastumisi näitlejana Moskva teatri Et Cetera lavastuses „451 kraadi Fahrenheiti“ .

Filmivaatamise järel jätkatakse sportlikul lainel – loomingulised ja tehnilised töötajad katsuvad omavahel jõudu sumos. Kui Linnateatri parimad sumomaadlejad on välja selgitatud, jätkatakse hoopis tõsisemal toonil: paroodiakavaga astuvad üles Lavakunstikooli 25. lennu tudengid.

Hilisõhtul selguvad seekordsed kolleegipreemiate laureaadid, peo lõpetab tants.

NB! Kõigi publikupreemia valikul oma hääle andnute vahel loositakse kaks inimest, kellest kumbki saab kaks priipääset endavalitud Linnateatri etendusele, samuti raamat "Elmo Nüganen. Esimene vaatus" - jälgige infot kodulehel!Linnateatri kassa on 13. ja 14. veebruaril suletud.