Uudisvoog

Uudised RSS

"Kivid sinu taskutes" mängiti Brüsseli eestlaskonnale

11. aprill 2013
Tallinna Linnateatri praeguse repertuaari üks vanimaid ja enim mängitud lavastusi, Marie Jonesi „Kivid sinu taskutes“, murdis end Eesti Seltsi Belgias kutsel välja europealinna. Jaanus Rohumaa lavastatud lugu Hollywoodi unelmatest väikses Iiri külas mängiti Brüsseli eestlaskonnale 9. aprillil kell 19.00 Centre Culturel d’Auderghemis.„Kivid sinu taskutes” pakub ohtralt võimalusi improvisatsiooniks ja kiireteks ümberkehastumiseks osatäitjatele, sest kaks näitlejat (Indrek Ojari ja Argo Aadli) mängivad maha mitukümmend rolli. Linnateatri Väikeses saalis juba 2007. aastal esietendunud lavastust on ülimenukalt mängitud üle 140 korra. Varasemalt on sellega gastroleeritud vaid esietenduse aastal Tartus Draama festivalil, kus pälviti „Väike auhind“. Külaskäik Brüsselisse on seega meeldiv värskendus pika-ajalisele mängimisele Tallinnas, mis peaks uut hoogu andma ka kodustele etendustele.  

Marie Jonesi kirjutatud näidend leiab aset Iiri külas, mis on valitud mastaapse ajaloolise mängufilmi võtteplatsiks. Massivõtetele on kutsutud ka hulk külaelanikke. Näitemängu peategelasteks on kaks kohalikku noormeest, kellest üks unistab saada stsenaristiks ja teine näitlejaks. Nüüd, kus kodukülla saabus Hollywoodi võttegrupp, on kätte jõudnud ka nende suur šanss… 

„Kivid sinu taskutes“ mängivad näitlejad Indrek Ojari ja Argo Aadli. Lavastuse kunstnik on Aime Unt, valguskunstnik Martin Makarevitš, muusikaline kujundaja Veiko Tubin. Näidendi tõlkija on Peeter Volkonski.  

Tallinna Linnateater tänab Eesti Seltsi Belgias.   

Järgmised etendused on 2. ja 3. mail Linnateatri Väikses saalis.