Uudisvoog

Uudised RSS

Kevadsuvi Linnateatris. 2. aprillil tulevad müüki suvelavastuse piletid

30. märts 2012
Kevad toob Linnateatri mängukavasse nii rõõmsaid uudiseid uuslavastustest suurel ja väiksel laval, lavakatudengite lõpuspurdi kui ka viimaseid etendusi. Kuna 2. aprillil tulevad müüki piletid nii mai etendustele kui suvelavastusele mais-juunis, siis tasub nüüd oma kevadsuvised teatriplaanid ära teha.

Maikuus mängime kolmel korral Antoša Tšehhonte komöödiat „{Maailmale nähtamatud pisarad}“, mis Elmo Nüganeni lavastusena esietendub 3. aprillil Salme Kultuurikeskuses.Lisaks suure lava komöödiale jõuab oma esimese lavastustööni Linnateatri kolm noort tegijat. Sarjas Kümme Teatristarti esietendub Mikk Jürjensi, Sandra Uusbergi ja Kristjan Üksküla improvisatsiooniline lugu „{Kellega ma räägin?}“, kus kaks isemoodi tegelast armuvad tundmatusse naishäälde raadios. Lavastusdramaturgina lööb kaasa varem Priit Võigemasti „Hecuba pärast“ ja „Homme näeme“ improtükkide loomisel osalenud Maria Lee Liivak. „Kellega ma räägin?“ esietendub Väikses saalis 21. aprillil.Mais ja juunis toimub lavakate lõpuspurt. See on viimane võimalus näha üheskoos mängimas Elmo Nüganeni juhendatavat 25. lendu lavastustes „{Jumala Narride Vennaskond}“, „{Biloxi blues}“, „{Gizzelle}“ ja „{Scapini kelmused}“.Jah, nii see on – ka sel suvel tembutab Lavaaugus jõuka isanda nutikas teener Scapin. Molière’i „Scapini kelmusi“ Elmo Nüganeni lavastuses mängitakse veel ainult kümnel korral: 25., 26., 30. ja 31. mail ning 5., 6. 8., 9., 12. ja 13. juunil.Lisaks tudengilavastustele jätame maikuus hüvasti ka Priit Võigemasti lavastusega „{Nõks}“, mis esietendus 2007. aastal ja mida on mängitud tänaseks juba üle 100 korra. Viimased etendused on 7. ja 8. mail.2. aprillil müüki tulevate piletite hinnad Linnateatri kassas on järgmised: "{Kellega ma räägin?}" "{Biloxi blues}" ja "{Gizzelle}" piletihind on 13 €, sooduspilet (üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele 9 €.

Salme Kultuurikeskuses mängitava "{Maailmale nähtamatud pisarad}" pilet rõdukohale maksab 15 € ja parterikohale 17,50 €.

Kõikide teiste, sealhulgas suvelavastuse "{Scapini kelmused}" piletite hind on Linnateatri kassast ostes 17,50 €.