Uudisvoog

Uudised RSS

Eesti Filmimuuseum ja Tallinna Linnateater kutsuvad osa saama filmipärandist

1. november 2012
Eesti Filmimuuseumis, Maarjamäe lossis on avatud uus näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“. Kõik külastajad, kel ette näidata Linnateatri "Eesti filmi laulude" pilet, saavad näitust külastada soodushinnaga! 

Käesoleval aastal maksab sooduspilet 1,5 eurot (tavahind 3 eurot), alates 2. jaanuarist  2013 maksab Maarjamäe lossi sooduspilet 2 eurot. 

„SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“ on esimene nii mastaapne läbilõikenäitus Eesti filmiloost. Näitusekülastajale avaneb kodumaise filmi lugu läbi filmitootmisprotsessi heites pilgu selle põneva ning salapärase maailma telgitagustesse. Tutvustamisele tulevad nii stsenaristi, filmikunstniku, võttepaikade, heli, monteerimise, esilinastuse kui ka näitlejate valikuga seotud teemad.

Näituse pealkiri on inspireeritud Eesti Telefilmi 1978. aastal tehtud komöödiafilmist „Siin me oleme!“, mis kuulub Eesti filmi helgemate ning armastatud linateoste hulka. Näitusel jagub tähelepanu teistelegi legendaarsetele filmidele. Kas te teate, kus näidati Eestis esimest korda kino või millal valmis esimene eesti nukufilm? Neile ja paljudele teistele küsimustele annab näitus vastuse, kuigi samapalju kui on vastuseid, jääb õhku ka küsimusi.  Kas Eesti film on omanäoline, haarav, lõbus või melanhoolne, jääb juba igaühe enda otsustada.  

Näitus „SIIN ME OLEME!“ on kolinud ka Maarjamäe lossi kohvinurka, kus nüüd saab tassi kohvi või teed nautida tutvudes Eesti filmipioneeri Johannes Pääsukese loominguga või uurides erinevaid stsenaariumeid. 

Näitus on avatud Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) kuni 29. detsembrini 2014.
Maarjamäe loss on avatud K-P 10.00-17.00, E-T suletud.

Jälgi Eesti Filmimuuseumi uudiseid ka Facebookis: http://et-ee.facebook.com/pages/Eesti-Filmimuuseum/277108093457