Uudisvoog

Uudised RSS

2011 oli publiku- ja etendusterekordi aasta

3. jaanuar 2012
Tallinna Linnateater jõudis oma viie viimase tegutsemisaasta kõrgeima publikunumbri ning etenduste arvuni. 2011. aastal mängitud 422 etendust vaatas nii Eestis kui välismaal kokku 60 268 külastajat. See on 11 750 külastaja ja 50 etenduse võrra rohkem kui 2010. aastal.

„Lisaks Linnateatri tublile trupile peab rekordi eest tänama EMTA lavakunstikooli 25. lennu tudengeid, kes on repertuaari mitmete lavastustega täiendanud ning andnud kokku üle 90 etenduse,“ sõnas Raivo Põldmaa. Linnateatri direktor, kel peagi täitub sel ametipostil 20. aasta, rõhutab: „Tahan tänada meie vaatajaid oma aja ja raha Linnateatri kätesse usaldamise eest. Tänasel päeval on selline usaldus suur asi. Samavõrra oleme rõõmsad heade ja pikaajaliste toetajate ning sponsorite üle.“

2011. aasta põhitegevuse toetusest moodustas riigi toetus 34,66%, 42,48% Linnateatri omatulu ning Tallinna linna panus 22,86%. Omatulu suurus eurodes oli ligi 830 000. „Etenduste rekordarv on tulnud olude sunnil. See on tähendanud nappide vahenditega rohkelt hea teatri tegemist ning suurt tööefektiivsust,“ selgitas Põldmaa.

Kultuuriministeerium toetas muu hulgas Lavaaugu taastamist mängupaigana ning Välisministeeriumi abil sõideti mängima New Yorki eesti kultuuripäevadele. Ühe lavastusega osaleti ka Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmis, seda rahastas SA Tallinn 2011.

Uuslavastusi tuli möödunud aastal välja seitse, neist neli tudengilavastust. Esietendusid „Aeg ja perekond Conway“ (lav. Elmo Nüganen), „Koletis kuu peal“ (külalislavastaja Madis Kalmet) ning „Amy seisukoht“ (külalislavastaja Mladen Kiselov). Teatritudengitest lavastas Sander Pukk „Biloxi bluesi“ ja Diana Leesalu kultuuripealinnade Tallinna ja Turu koostööprojektist New Baltic Drama sündinud näidendi „Vaata, ma kukun“. Tudengilavastusteks olid ka suvetükk „Scapini kelmused“ (lav. Elmo Nüganen) ja „Gizzelle“, mille seadis külalisena koreograaf Saša Pepeljajev.

Kõige enam, 40 korral etendus „Kes kardab Virginia Woolfi?“ Linnateatri kõige väiksemas, Kammersaalis. Sellele järgnes 33 korraga „Hecuba pärast“, mida suure publikuhuvi tõttu mängiti ka Salme kultuurikeskuse suures saalis. Väljaspool Laia tänava teatrimaja anti kokku 26 etendust, nii Eestis kui festivalidel Turus, Permis ja Peterburis ning New Yorkis eesti kultuuripäevadel.