Meediakaja

Meediakaja RSS

Vikerraadio: Pius ja Vaarik "Krabatist": nagu gooti "Harry Potter" või "Näljamängud"

2. veebruar 2015
Vikerraadio "Vikerhommikus" kõnelesid näitlejad, peaosa kehastav Märt Pius ja Meistri rollis olev Andrus Vaarik, et tehniliselt on see üks keerukamaid tükke teatri, aga ka näitlejate jaoks. 

Ja eelarveliselt teeb lavakujundus ja produktsioon tervikuna etenduse väga kalliks. 
 
Ühelt poolt on tegemist koguperelavastusega - "38-aastane naine ütles eilses läbimängul, et talle ja tema 7-aastasele pojale meeldis ühetemoodi," rääkis Vaarik, lisades, et see ongi tema teatriideaal, et meeldiks väga laia vanusepiirile. 
 
Klassikasse kuuluv Otfried Preussleri teos ja kindlasti paljude lapsepõlve kultusteos on tegelikult nii Andrus Vaarikule kui samuti Märt Piusele siiski esimene kohtumine "Krabatiga". Andrus ütleb, et kui raamat eesti keelde tõlgiti, oli tema oma vanusega juba lugemiseks liiga vana ja Märt ütleb, et tema oli liiga noor. 
 
Vanusest Linnateatri näitlejate vahel kõneldes ütleb Vaarik, kuigi Märt Piusiga on tal tetarikooli 15 lendu vahet, et "me räägime ühes keeles, teatrikool on järjepidevalt väga hea, ei tunne vanusevahet." 
 
Neile, kes siiski "Krabatiga" esimest korda alles teatrilaval kohtuvad ütlevad näitlejad, et see on nagu  gooti "Harry Potter" või "Näljamängud", ühesõnaga - sünge muinasjutt. 

Kultuur.err.ee, 31.01.2015