Meediakaja

Meediakaja RSS

Ringvaade: "Elmo Nüganen: kui sa ei tea enam, kuidas viiulit ja poognat käes hoida, siis kuidas sa saad dirigendipuldis olla?"

12. veebruar 2016
Tallinna Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen käis teatri 50. juubeli eel "Ringvaates" külas, et rääkida nii sünnipäevast kui ka pidevalt väljamüüdud etendustest. 

Tallinna Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen arvas, et tema esimene kokkupuude Noorsooteatriga võis olla läbi külalisetenduse, mis toimus tema sünnilinnas Jõhvis."Teater käis seal midagi mängimas ja ma käisin vaatamas - esimene külaskäik Noorsooteatrisse oli aga Lauri Nebeli laulude õhtu väikeses saalis nimega "Lugu Auk"." 
 
"Ma leidsin dokumendid 1965. aastast, kus Kultuuriministeerium kohustas leidma värskelt loodud Noorsooteatrile koheselt hoone - siis oli lubatud teatriinimestele, et küsimus lahendatakse lähema aasta jooksul," tõi Nüganen esile näite, et majasaaga on Linnateatri puhul kestnud juba aastaid. "Siis hüppame ajas edasi - üks projekt sai lõpuni valmis ja juba hakati ehitama, mis pidi valmis saama 1992. aastal, kuid see ehitus ei jõudnud kuhugi. Valmis ka teine projekt ja ka seda hakati ehitama, ent ka see ei jõudnud lõpuni, kuigi oleks pidanud valmis saama 2015. aastal," tõdes Nüganen. 
 
Selle peale hakkas aga Linnateatri peanäitejuht mõlema, et äkki ongi nad Tallinna linna väärilised. "Räägitakse ju, et kui Tallinn valmis saab, siis tuleb Ülemiste vanake ja uputab selle ära. Äkki tuleb ka meie teatri valmimisel keegi, kes uputab teatri ära - sellepärast ei saagi meie teater kunagi valmis. 

Vaata videolõiku siit