Meediakaja

Meediakaja RSS

Leida Rammo annab välja kaks stipendiumi Linnateatri näitlejatele (kultuur.err.ee)

4. november 2016
5. novembril toimub Tallinna Linnateatris Leida Rammo Linnateatri fondi tuluüritus ehk Linnateatri Sõprade Klubi, kus antakse välja fondi esimesed stipendiumid kahele Linnateatri näitlejale. Lisaks saavad külalised nautida hilist hommikusööki ning kultuuriprogrammi Linnateatri näitlejatelt.

Leida Rammo nimelise fondi esimesed stipendiaadid valis välja Rammo ise. "Nendel näitlejatel olid väga erilised ja spetsiifilised rollilahendused. Nende mängus oli midagi, mida juhtub harva," põhjendas Rammo oma valikut. Esimesed stipendiaadid kuulutatakse välja laupäevasel Linnateatri Sõprade Klubi üritusel.

"Leida on suure südamega teatraal. Talle on meie tegemised sümpaatsed, lisaks on ta ära vaadanud kõik meie viimased kümne hooaja lavastused. Kuna ta on omalt poolt teinud kõik, et meid aidata, siis võlgneme selle eest talle suure tänu. 5. novembri tuluüritusega püüamegi anda pisikese omapoolse panuse fondi käekäiku," ütles Linnateatri direktor Raivo Põldmaa.

"Lisaks võimalusele fondi toetada annab tuluüritus suurepärase võimaluse Linnateatri sõpradele ühel laupäevahommikul korraks kokku saada ning üheskoos teatri tegemiste üle muljeid vahetada. See võiks olla selline kena ja hubane koosolemine," lisas Põldmaa.

Fond loodi eelmise aasta 20. oktoobril eesmärgiga tunnustada Linnateatrit ja selle loomingulist kollektiivi. Tänaseks on fondi kontole laekunud piisavalt suur summa, et jaotada välja esimesed kaks stipendiumit, mille annab teatri kollektiivi soovil välja Leida ise. Üritusel esinevad Linnateatri näitlejad erinevate etteastetega, ühtlasi pakutakse kellaajale sobivalt ka hilist hommikusööki. Pärast ametlikku osa viivad näitlejad läbi ka teatriekskursioone.

Toimetas Kaspar Viilup
kultuur.err.ee, 4.11.2016